Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: AZS Olsztyn lepszy od Jadaru

PlusLiga: AZS Olsztyn lepszy od Jadaru

AZS UWM Olsztyn

Akademicy z Olsztyna pną się w górę ligowej tabeli. Po zwycięstwie w Warszawie kilka dni później olsztynianie pokonali na własnym parkiecie 3:1 Jadar Radom, co daje im obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli. Jadar po tej porażce jest przedostatni w ekstralidze.

Pierwszy set rozpoczął się od punktowych ataków Paulo , a po błędzie Roberta Prygla przewaga gospodarzy wzrosła do 3:0. Dopiero w trzeciej akcji radomianom udało się zdobyć punkt po bloku na Paulo. Jednak błąd w ataku gości oraz blok Wojciecha Winnika na Wojciechu Żalińskim umożliwił gospodarzom zwiększenie przewagi (5:1). Kolejny punkt dla swojego zespołu zdobył ze środka Grzegorz Kosok, wciąż to było za mało na świetnie spisujących się podopiecznych trenera Mariusza Sordyla, którzy po punktowej zagrywce Winnika schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:4. Po upływie regulaminowego czasu kapitan Jadaru Radom zdobył piąty punkt dla swojej drużyny, a następnie Maikel Salas posłał piłkę w siatkę 9:5. Z kolejnymi akcjami akademicy grali coraz lepiej wykorzystując jednocześnie błędy popełniane przez gości. Po dobrych i skutecznych atakach Wojciecha Winnika oraz Paulo Anchiety gospodarze schodzili na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:12. Po czasie dla oby drużyn radomianie w dalszym ciągu nie mogli znaleźć „złotego środka" na olsztynian. Dzięki bardzo dobrej grze w bloku gospodarzom udało się powstrzyma ataki gości, co przełożyło się na późniejszy wynik. Ostatecznie akademicy wygrali tego seta 25:20.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Pierwszy punkt zdobył Maikel Salas, po ataku ze środka wyrównał Dawid Gunia. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak od stanu 5:5 to radomianie przejęli inicjatywę w tej części spotkania i szybko uzyskali dwupunktową przewagę nad gospodarzami. Po ataku Grzegorza Kosoka, podopieczni trenera Jana Sucha schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6. Po przerwie goście zablokowali atak Dawida Guni. Przy stanie 13:8 dla Jadaru trener Mariusz Sordyl poprosił o czas dla swojego zespołu, nie przyniosło to pożądanego efektu. Goście wykorzystywali każdą okazję do zdobycia punktu. Po punktowej zagrywce Macieja Pawlińskiego trener Sordyl zmuszony był do wzięcia drugiego czasu. Olsztynianie mimo starań nie dali rady odrobić strat do przeciwnika, punktowe ataki gości przyniosły pozytywny efekt, bowiem podopieczni trenera Sucha wygrali drugiego seta 17:25.

Trzeci set rozpoczął się pomyślnie dla gości, którzy szybko uzyskali dwupunktową przewagę. Gospodarze nie pozostawali dłużni i szybko odrobili straty i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:7. Chwilę później Hernandez zdobył punkt 8:8, na który odpowiedział Wojciech Winnik. Dwa bloki olsztyńskich zawodników na Hernandezie oraz Robercie Pryglu zmusiły trenera Jana Sucha do wstrzymania gry. Po tym czasie Arkadiusz Terlecki zdobył punkt atakiem ze środka na 11:9. Pomimo wielu starań radomianie nie byli w stanie zatrzymać akademików. Świetne ataki Pawła Siezieniewskiego i Wojciecha Winnika umożliwiły uzyskanie trzypunktowej przewagi 16:13, którą podopieczni trenera Mariusza Sordyla systematycznie powiększali. Po kolejnych olsztyńskich blokach na zawodnikach z Radomia trener Such poprosił o drugi czas. Na niewiele to się zdało, bowiem po stronie gospodarzy rewelacyjnie spisywał się Wojciech Winnik, który wykorzystywał każdą okazję do zdobycie punktu. W tej części spotkania po raz kolejny okazali się lepsi zawodnicy Mariusza Sordyla wygrywając tego seta 25:18.

Czwarty i ostatni set w całym spotkaniu był bardzo wyrównany, początkowo to goście uzyskali przewagę nad przeciwnikiem. Błędy własne, a także skuteczne ataki Pawła Siezieniewskiego zniwelowały tę przewagę i na tablicy wyników pojawił się remis. Przez większą cześć tego seta olsztyńscy kibice mogli oglądać wyrównaną walkę a efektowne akcje z pewnością mogły się podobać. W końcowej fazie czwartej partii olsztynianie po punktowej zagrywce Wojciecha Winnika oraz bloku Marcelo Hargreaves Da Costa uzyskali cenną trzypunktową przewagę i to oni przejęli kontrolę nad przeciwnikiem. As serwisowy Winnika oraz błąd Roberta Prygla przypieczętował zwycięstwo akademików nad Jadarem Radom 3:1.

AZS UWM Olsztyn – Jadar Radom 3:1
(25:20, 17:25, 25:18, 25:21)

AZS Olsztyn: Pinto (13), Oczko (4), Gunia (10), Siezieniewski (12), Winnik (23), Hargreaves (7), Andrzejewski (libero) i Józefacki

Jadar: Żaliński, Kosok (14), Salas (3), Prygiel (11), Hernandez (17), Terlecki (8), Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Pawliński (11) i Kaczmarek (1)