Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: Dobrze rozumiemy się na boisku

Piotr Łuka: Dobrze rozumiemy się na boisku

fot. archiwum

Piotr Łuka jest  jednym z nowych zawodników Domexu Tytan AZS Częstochowa. W rozmowie z oficjalną stroną internetową częstochowskiego klubu opowiadał między innymi o swoim byłym klubie - Resovii, grze w AZS-ie a także o... utracie zbędnych kilogramów.

W zeszłym sezonie w barwach Resovii Rzeszów, walczących o Mistrzostwo Polski. Dziś AZS Częstochowa. Czy jest to duża zmiana dla pana?

Z pewnością, szczególnie po 5 latach grania w Rzeszowie. Z początkiem był to dla mnie szok, ale szybko zaaklimatyzowałem się w Częstochowie. Oczywiście sentyment do Resovii pozostał. W spotkaniu z Rzeszowem będę chciał pokazać się z najlepszej strony. Również po to aby pokazać trenerowi Travicy, że popełnił błąd pozbywają się mnie z klubu.

Nowy trener, dużo nowych twarzy w zespole AZS. Jak układa się panu współpraca w nowym klubie?Bardzo dobrze. Jest fajny zespół, dobrze rozumiemy się na boisku. Dużo młodych chłopaków, którzy w przyszłości mają szanse grać w dużą siatkówkę i na pewno o nich usłyszymy. Młody trener bardzo ambitny, doświadczony, zdobywał szlify trenerskie w I lidze.

Rozpoczął się ciężki sezon. Przyznał się oan ze musi zrzucić parę kilogramów. Udało się?

Tak. Po przerwie ligowej, która jest dość długa kilka kilogramów przybywa. Ja jestem tym zawodnikiem, który szybko przybywa na masie, ale udało się. Jestem w formie, która predysponuje mnie do najlepszej gry więc wszystko idzie w dobrym kierunku.

Następny wasz mecz będzie rozgrywany w Rzeszowie. Jak Pan do niego podejdzie?

Nie mogę powiedzieć, że nie podchodzę do niego nie specjalnie. Spędziłem tam parę lat i czuję do Resovii sentyment. Jednakże będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Również będę chciał pokazać trenerowi Travicy, który nieelegancko zachował się wobec mojej osoby. Dziś jestem w częstochowskim klubie i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Teraz jest ważny wynik sportowy. Chcę, aby drużyna pokazała się z najlepszej strony w Rzeszowie. Stać nas na to by przywieźć z tego spotkania jakiś punkt.

Całość wywiadu w serwisie azsczestochowa.pl

Rozmawiała Paulina Kalota

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved