Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Skra po zwycięstwie z Paykanem w półfinale

KMŚ: Skra po zwycięstwie z Paykanem w półfinale

x - [stare] KMŚ: Skra Bełchatów - Paykan Teheran

Siatkarze Skry pokonali irański Paykan 3:0 i z dwoma zwycięstwami na koncie mają już zapewniony awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Jutro przed drużyną z Bełchatowa jeszcze jeden mecz grupowy, w którym przeciwnikiem Skry będzie brazylijski Cimed.

Pierwsze punkty PGE Skra Bełchatów zdobywa po dobrym ataku i skutecznym bloku Bartosza Kurka. Bełchatowianie nie pozwalają rozwinąć skrzydeł przeciwnikom i przy stanie 6:2 trener Paykanu prosi o czas. Na pierwszą przerwę techniczną, po skutecznym bloku na Irańczykach, Skra schodzi prowadząc 8:2. Siatkarze Paykanu odrabiają jednak straty, skuteczne bloki na Możdżonku i Bąkiewiczu doprowadzają do stanu 14:9. Kolejne punkty dla Bełchatowa zdobywa Kurek. Na drugą przerwę techniczną bełchatowianie schodzą prowadząc 16:9. W drużynie Skry Wnuk zmienia Bąkiewicza, który po powrocie na boisko zdobywa punkt, doprowadzając do stanu 23:16. Mistrzowie Polski zaczynają popełniać błędy, zaś Irańczycy popisują się skutecznymi atakami i asem serwisowym. Trener Jacek Nawrocki prosi o czas przy stanie 24:20. Kurek psuje dwie kolejne piłki i mamy drugą przerwę dla Skry. Ostatni punkt dla zespołu z Bełchatowa zdobywa Stephane Antiga, a Skra wygrywa pierwszą partię 25:22.

Druga partia meczu rozpoczyna się od prowadzenia bełchatowian, jednak siatkarze Paykanu szybko doprowadzają do remisu 3:3. Obie drużyny popisują się skutecznymi atakami, jednak na pierwszą przerwę techniczną bełchatowianie schodzą, przegrywając 7:8. Zawodnicy Skry popełniają błędy, po ataku Michała Bakiewicza w taśmę jest 13:10 dla Paykanu i Jacek Nawrocki prosi o przerwę. Jego podopieczni zaczynają odrabiać straty. Po skutecznym bloku bełchatowian trener Irańczyków prosi o czas. Gracze Skry dobrze grają blokiem, po autowej zagrywce Kazema schodzą na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:14. Gra zaczyna się układać, bełchatowianie podwyższają przewagę, a po skutecznym ataku Bąkiewicza przy stanie 21:18 za Stephana Antigę wchodzi Mariusz Wlazły. W polu zagrywki staje Michał Bąkiewicz, a kolejny punkt dla bełchatowian zdobywa Marcin Możdżonek, co zmusza trenera Irańczyków do poproszenia o przerwę. Skra nie pozwala przeciwnikom na zdobycie kolejnych punktów, kończąc drugą partię skutecznym blokiem Kurek-Możdżonek-Wlazły. Seta wygrywają 25:18.

Początek trzeciej partii to fantastyczny popis gry blokiem w wykonaniu bełchatowskiej Skry. Mistrz Polski wypracowuje wynik 4:0, jednak siatkarze Paykanu szybko doprowadzają do remisu. Po zepsutej zagrywce Kazema, Skra zaczyna wypracowywać przewagę i na pierwsza przerwę techniczną schodzi po dwóch asach serwisowych Marcina Możdżonka, prowadząc 8:4. Do bełchatowskiego zespołu wkrada się lekki zastój. Oba zespoły wykonują serię autowych zagrywek, co przerywa Mousavi popisując się asem serwisowym przy stanie 14:11 dla Skry. Na drugą przerwę techniczną po zagrywce w siatkę Kazema Skra schodzi prowadząc 16:12. Bełchatowianie popełniają błędy, jednak siatkarzom Paykanu też gra się nie układa. Przy stanie 19:15 irański trener prosi o czas. Skra zwiększa swoją przewagę, skuteczna kiwka i as serwisowy Falaski doprowadzają do wyniku 23:17. Trzecią partię bełchatowianie wygrywają 25:17 i cały mecz 3:0.

Skra Bełchatów – Paykan 3:0
(25:22, 25:18, 25:17)

PGE Skra Bełchatów: Pliński (1 pkt.), Kurek (17), Falasca (2), Antiga (11), Możdżonek (7), Bąkiewicz (13), Gacek (libero) oraz Wnuk, Dobrowolski, Wlazły (1)
Paykan: Shaban (1), Hosseini, Mousavi (9), Baksheshi (6), Kamalvand (6), Mohammad (16), Shirkavand (libero) oraz Hassanpour, Davoodi (4), Vadi, Shaban (1)