Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ, gr. B: Al-Arabija urwała seta Cimedowi

KMŚ, gr. B: Al-Arabija urwała seta Cimedowi

x - [stare] Cimed Florianopolis (M)

W pierwszym meczu grupy B podczas drugiego dnia Klubowych Mistrzostw Świata miejscowae Al-Arabija podejmowała brazylijski Cimed Florianopolis. Ekipa z Ameryki Południowej zrehabilitowała się za porażkę z Paykanem i pokonała gospodarzy 3:1.

Zespół gospodarzy rozpoczął pierwszego seta od trudnych zagrywek, dzięki którym osłabił przyjęcie rywali i mógł kontrolować przebieg gry. Skuteczni byli przed wszystkim Abdalla Ahmed i Ahmed Abdel Hay. Siatkarzom Al-Arabi gra udawała się w każdym elemencie, zaś rywale nie potrafili przełamać niemocy. Ostatecznie w pierwszej partii zwyciężyli gospodarze turnieju 25:18.

W drugim secie gra ekipy brazylijskiej znacznie się poprawiła. Zaczął funkcjonować szczelny blok, szczególnie w wykonaniu Lucasa Saatkampa i Edera Carbonery. To właśnie oni powstrzymywali atakujących zespołu Al-Arabi. Do tego coraz lepiej wychodziły ekipie Cimedu wszelkie ataki. Podczas drugiej przerwy technicznej prowadzili 16:11. W dalszej części seta zespół gospodarzy zaczął popełniać sporo błędów, dzięki czemu Cimed zwyciężył tego seta do 17.

Także w trzeciej odsłonie spotkania blok Cimedu był bardzo aktywny, a przede wszystkim efektywny. Podczas pierwszej przerwy technicznej zespół z Ameryki Południowej prowadził 8:6 i utrzymywał dwa punkty prowadzenia przez dłuży czas (16:14). Bardzo dobrze spisywał się między innymi Robson Fazio. Bez większych problemów Cimed zwyciężył 25:17.

W czwartym secie rozgrywający Al-Arabi próbował więcej piłek kierować do swoich środkowych, jednak cały czas Cimed grał świetnie w bloku i wyszedł na prowadzenie 5:3. Wtedy jednak coraz lepiej atakowali gospodarze, dzięki czemu zdobyli przewagę 8:7. Im bliżej końcówki seta, tym lepiej gra układała się dla ekipy z Brazylii. Gospodarze próbowali pozostać w grze, jednak siatkarze Cimedu nie pozwolili im doprowadzić do remisu i ostatecznie wygrali 25:22.

Al-Arabija – Cimed 1:3
(25:18, 17:25, 17:25, 22:25)

Al-Arabija: Ahmed, Jumah, Baerami, Fadhel, Abdelhay, Al-Shib, Abduljabar (libero) oraz Al-Hitmi
Cimed: Bruno, Robson, Renato, Soares, Eder, Lucas, Mario (libero) oraz Cesar, Guilherme i Leandro