Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zapłonął promyk nadziei grudziądzkiej siatkówki

Zapłonął promyk nadziei grudziądzkiej siatkówki

fot. archiwum

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu były tylko plany, wstępne rozmowy, mecze pokazowe z udziałem drużyn Plusligi oraz szukanie wsparcia u władz miasta i sponsorów. Grudziądzka siatkówka rozpoczyna podnoszenie się z kolan, na których tkwi od 2003 roku.

Odbudowywanie jednak nie odbywa się za sprawą klubu Stali, w której sekcja siatkówki młodzieżowej osiągnęła dno, a którą niezmiernie i niezłomnie rządzi od lat niezmieniony zarząd z Ryszardem Gralakiem na czele, ale Towarzystwu Sportowemu „Koset" Grudziądz i Adamowi Przybylakowi. To oni, wraz z ludźmi, którzy realnie myślą o powrocie do drugoligowych zmagań, rozpoczęli batalię o awans.

Treningi rozpoczęte w miesiącu wrześniu prowadził Piotr Gabrych. Miała to być czołowa postać, zawodnik i trener. Wszystkich ucieszyła wiadomość o tak utytułowanej postaci w grudziądzkim zespole, ale Gabrych w końcu zrezygnował w pracy w „Kosecie".

Działaczom udało się namówić do wznowienia czynnych treningów filary tej dyscypliny w Grudziądzu. Ponownie zaczęli trenować: Piotr Strublewski, Marcin Grudzień, Krzysztof Ruzga oraz Waldemar Roś. Dwaj ostatni zostali grającymi trenerami.Na efekty pracy młodzieży, która trenuje wraz z seniorami, nie trzeba było długo czekać. Już w pierwszym swoim meczu grudziądzka młodzież pokonała drużynę z Nakła i jest w znakomitej formie.

W pierwszym meczu kontrolnym na własnej hali gospodarze pokonali swoich ligowych przeciwników z Chełmna 3:1. Jest to bardzo dobry prognostyk przed ligą.

Gratką dla grudziądzkich kibiców ma być turniej zorganizowany w grudniu z udziałem drużyn Plusligi. Byłaby to druga gala z udziałem znakomitości świata siatkówki. Poprzedni mecz zgromadził rzesze kibiców, a hala przy ul.Nauczycielskiej była wypełniona po brzegi.

Jest to kolejny sygnał dla władz miasta Grudziądza i osoby Prezydenta Roberta Malinowskiego, jakie są potrzeby w mieście i czy środki finansowe są przekazywane odpowiednim osobom. Mimo braku wsparcia ze strony grudziądzkich urzędników siatkówka rozwija się i jest na dobrej drodze.

Warto zaznaczyć, że sponsorem strategicznym drużyny z Grudziądza została firma „Vena" – agencja ochrony osób i mienia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved