Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Stephane Antiga: To nie ma nic wspólnego z siatkówką

Stephane Antiga: To nie ma nic wspólnego z siatkówką

fot. archiwum

To będzie egzotyczny turniej z jeszcze bardziej egzotycznymi przepisami. Choć nazwa Klubowe Mistrzostwa Świata brzmi dumnie, zawody w Katarze z udziałem siatkarzy Skry Bełchatów już przed dzisiejszym startem wzbudziły same kontrowersje.

Wszystko przez szalony pomysł działaczy katarskiej federacji, którzy wprowadzili dziwaczne zasady gry. Atak po pierwszej zagrywce można wykonać wyłącznie z drugiej linii. Światowa centrala przystała na ten eksperyment, ku niezadowoleniu zawodników i trenerów.

Nie wiem jak inni, ale ja chcę zagrać w tych zawodach i jak najszybciej o nich zapomnieć – zapowiada przyjmujący Skry Stephane Antiga. Francuz, który z niejednego pieca chleb jadł, jest zszokowany pomysłem upraszczania gry na siłę. – Naprawdę nie mam pojęcia, komu i dlaczego wpadło coś takiego do głowy – komentuje gwiazdor mistrzów Polski i wicemistrz Europy. – To nienormalne i nie ma nic wspólnego z siatkówką.

Bełchatowianie, którzy po 20-godzinnej podróży dotarli do Kataru, nie mieli wiele czasu na trenowanie nowych zasad gry. – Mamy za sobą tylko kilka treningów. Myślę, że ważnym elementem będzie blok, ale tu nie mamy się czego obawiać. Zmniejszy się waga dobrego przyjęcia zagrywki, a wzrośnie rola rozgrywającego – uważa Antiga.W imprezie jest do wzięcia 250 tysięcy dolarów. – Oczywiście gramy o zwycięstwo – zapewnia Antiga.

Autorem tekstu jest Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved