Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarki z Wielkopolski najlepsze w Miliczu

Siatkarki z Wielkopolski najlepsze w Miliczu

rozgrywki młodzieżowe
fot. archiwum

W zakończonym 31 października Turnieju Nadziei Olimpijskich wzięły udział juniorki z rocznika 1995. Najlepsze okazały się być siatkarki z Wielkopolski, prowadzone przez trenerów Janusza Polaszka, Sławomira Nowaka i Magdalenę Mańkowską.

Zawodniczki z Wielkopolski wygrały wszystkie spotkania. W całym turnieju straciły zaledwie dwa sety. Pierwszego w spotkaniu grupowym z reprezentacją województwa lubelskiego i w półfinale z województwem małopolskim.

Reprezentacja województwa wielkopolskiego wystąpił w składzie:

Julia Twardowska (UKS Środa Wielkopolska), Patrycja Tomczyk (UKS Środa Wielkopolska), Agnieszka Makałowska (UKS Środa Wielkopolska), Patrycja Wawrzyńczak (UKS Środa Wielkopolska), Sara Józefiak (Augustynki Kalisz), Klaudia Grzelak (Augustynki Kalisz), Daria Kowalska (Augustynki Kalisz), Daria Dubis (Augustynki Kalisz), Iga Zaremba (Augustynki Kalisz), Jagoda Gruszczyńska (ZSMS Poznań), Weronika Szafraniak (ZSMS Poznań), Zuzanna Marciniak (Bazar Śrem), Martyna Grajber (PTPS Piła), Anna Stencel (PTPS Piła), Patrycja Dreczka (PTPS Piła).



Trenerzy: Janusz Polaszek (trener koordynator WZPS), Sławomir Nowak (trener kadry), Magdalena Mańkowska (trener kadry).

Wyniki turnieju:

Grupa A
zachodniopomorskie – dolnośląskie 0:2
mazowieckie – opolskie 2:0
dolnośląskie – opolskie 2:0
zachodniopomorskie – mazowieckie 0:2
zachodniopomorskie – opolskie 2:0
dolnośląskie – mazowieckie 2:0

Tabela:
1. dolnośląskie 3 6 6:0
2. mazowieckie 3 5 4:2
3. zachodniopomorskie 3 4 2:4
4. opolskie 3 3 0:6

Grupa B
lubuskie – śląskie 1:2
kujawsko-pomorskie – świętokrzyskie 2:0
lubuskie – kujawsko-pomorskie 0:2
śląskie – świętokrzyskie 2:0
lubuskie – świętokrzyskie 2:1
śląskie – kujawsko-pomorskie 2:1

Tabela:
1. śląskie 3 6 6:2
2. kujawsko-pomorskie 3 5 5:2
3. lubuskie 3 4 3:5
4. świętokrzyskie 3 3 1:6

Grupa C
lubelskie – łódzkie 1:2
wielkopolskie – podkarpackie 2:0
lubelskie – wielkopolskie 1:2
podkarpackie – łódzkie 0:2
lubelskie – podkarpackie 2:0
łódzkie – wielkopolskie 0:2

Tabela:
1. wielkopolskie 3 6 6:1
2. łódzkie 3 5 4:3
3. lubelskie 3 4 4:4
4. podkarpackie 3 3 0:6

Grupa D
warmińsko-mazurskie – pomorskie 2:0
podlaskie – małopolskie 0:2
warmińsko-mazurskie – podlaskie 2:0
małopolskie – pomorskie 2:0
małopolskie – warmińsko-mazurskie 2:0
pomorskie – podlaskie 0:2

Tabela:
1. małopolskie 3 6 6:0
2. warmińsko-mazurskie 3 5 4:2
3. podlaskie 3 4 2:4
4. pomorskie 3 3 0:6

Półfinały:
zachodniopomorskie – lubuskie 2:0
podkarpackie – pomorskie 2:0
mazowieckie – kujawsko-pomorskie 0:2
dolnośląskie – śląskie 0:2
lubelskie – podlaskie 2:0
łódzkie – warmińsko-mazurskie 2:1
opolskie – świętokrzyskie 2:0
wielkopolskie – małopolskie 2:1

Mecz o miejsce 15.:
świętokrzyskie – pomorskie 0:2

Mecz o miejsce 13.:
opolskie – podkarpackie 2:1

Mecz o miejsce 11.:
lubuskie – podlaskie 0:2

Mecz o miejsce 9.:
zachodniopomorskie – lubelskie 1:2

Mecz o miejsce 7.:
mazowieckie – warmińsko-mazurskie 1:2

Mecz o miejsce 5.:
kujawsko-pomorskie – łódzkie 2:0

Mecz o miejsce 3.:
dolnośląskie – małopolskie 0:2

Finał:
śląskie – wielkopolskie 0:2

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2016 Strefa Siatkówki All rights reserved