Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosjanie chcą zorganizować Mecz Gwiazd żeńskiej Superligi

Rosjanie chcą zorganizować Mecz Gwiazd żeńskiej Superligi

fot. archiwum

Członek prezydium rosyjskiej federacji odpowiedzialny za żeńską siatkówkę, Władysław Fadiejew, zdradził, że poczyniono starania do zorganizowania „Meczu Gwiazd" rosyjskiej żeńskiej Superligi. Spotkanie ma się odbyć w dniu 22 listopada.

Poziom rozgrywek o mistrzostw Rosji w poprzednich dwóch latach stale się podnosił – uważa Władysław Fadiejew.W tym roku może nie wzrósł, ale na pewno się nie obniżył. Oczywiście wielką stratą dla Superligi są zagraniczne wyjazdy takich zawodniczek jak Sokołowa, Gamowa i Borisienko, ponieważ to były jej największe gwiazdy. Z nimi Superliga byłaby jeszcze silniejsza, niestety, życie zdecydowało inaczej. Z kolei poziom zawodniczek zagranicznych w naszych klubach wciąż pozostaje bardzo wysoki.

Rzeczywiście, nazwiska Oksany Parkomienko, Simony Gioli, Walewskiej, Natalii Mammadowej, Anji Spasojević czy Amerykanki Kimberly Glass, której przejście do Dynama Kaliningrad jest już pewne, robią wrażenie. Ponadto w Urałoczce gra silna środkowa bloku Staszimira Filipowa, do kazańskiego Dynama dotarła już reprezentantka USA Jordan Larsson, a w Zarieczu jest jeszcze mistrzyni olimpijska Paula Pequeno. Niemalże reprezentacja świata…

Stąd też pomysł zorganizowania „Meczu Gwiazd" rosyjskiej Superligi kobiet, podobny odbywa się już z powodzeniem u mężczyzn. Ten pomysł już jest w fazie realizacji – mówi Fadiejew. – Wprawdzie ciężko będzie znaleźć termin w napiętym kalendarzu, ale chcemy wykorzystać przerwę w rozgrywkach Superligi, która potrwa do 22 listopada.W sprawie miejsca rozgrywania takiego spotkania prowadzone są negocjacje z Omskiem i Tiumenem. Jeśli jedno z tych miast zgodzi się współfinansować imprezę wspólnie z rosyjską federacją, mecz na pewno rozegrany zostanie przed 22 listopada. – Czasu jest mało, ale nie mam wątpliwości, że zdążymy z wszystkimi sprawami organizacyjnymi – kończy Władysław Fadiejew.

źródło: inf. własna, Sport Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved