Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Magdalena Matusiak czeka na kolejny zabieg

Magdalena Matusiak czeka na kolejny zabieg

BKS Aluprof Bielsko-Biała
fot. archiwum

Bieżący sezon dla utalentowanej przyjmującej Magdaleny Matusiak rozpoczął się od nominacji do kadry pierwszego zespołu BKS Aluprof. Niestety, w jednym z meczów otwierających sezon II ligi wychowanka SMS-u EDU-SPORT doznała kontuzji.

Diagnoza nie pozostawiła wątpliwości – zerwanie więzadeł w kolanie i konieczność przeprowadzenia zabiegów, a następnie długotrwałej rehabilitacji. 17-latka przeszła już artroskopię kolana, a po czterech tygodniach możliwa jest kolejna interwencja chirurgiczna. Ta ma dojść do skutku w Bielsku-Białej pod nadzorem doktora Andrzeja Soleckiego.

Prognozy są optymistyczne, a wedle zapewnień specjalistów noga odzyska sprawność niemal w stu procentach. Po dziewięciu miesiącach od operacji możliwy będzie udział w jakichkolwiek zajęciach, a po roku Magda powróci do gry – informuje Krystian Gańczarczyk, współwłaściciel SMS EDU-SPORT. – Magda to niebywały talent. W tym sezonie trener Prielożny widział dla niej szansę nawet na występ w kilku meczach. Poza tym miała być kapitanem i liderką juniorskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Krzyżanowskiego. Nam bez Magdy będzie trudniej rywalizować w Licealiadzie, gdzie zamierzamy walczyć o zwycięstwo – dodaje Gańczarczyk.

źródło: edu-sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ORLEN Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved