Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Sensacja na koniec pierwszego dnia

KMŚ: Sensacja na koniec pierwszego dnia

x - [stare] KMŚ: Paykan Teheran - Cimed

Dość niespodziewanym wynikiem zakończył się ostatni mecz pierwszego dnia Klubowych Mistrzostw Świata. Stawiana w roli faworyta całego turnieju drużyna aktualnych mistrzów Brazylii Cimed Florianopolis uległa w czterech setach mistrzom Iranu - zespołowi Paykan.

W realiach „Złotej Formuły" znacznie lepiej odnaleźli się gracze Payakan, chociaż pierwszy set nie wskazywał na taki obrót wydarzeń. Już na początku spotkania zawodnicy Cimed postawili na trudną zagrywkę, która znacząco utrudniła przeciwnikom rozgrywanie akcji. Nie do zatrzymania był Fazio, po którego atakach brazylijska drużyna wyszła na prowadzenie 10:4. Wraz z rozwojem wydarzeń nie zmienił się obraz gry. Brazylijczycy kontrolowali przebieg wydarzeń, zwyciężając 25:15.

W drugiej partii kibice mogli oglądać już bardziej wyrównaną walkę. Irańczycy znacznie poprawili grę w bloku (głównie za sprawą Mohammada Mousavi i Hesama Bakhsheshi) , dzięki czemu brazylijscy skrzydłowi nie byli już tak skuteczni jak w poprzedniej partii. Na nic zdały się starania Bruno Rezende, który ograniczony zasadami „Złotej Formuły" miał znacznie mniej możliwości rozegrania. Po wyrównanej walce set zakończył się wygrana Paykan 28:26.

Podbudowani wygraną w drugim secie, Irańczycy zaczęli grać coraz pewniej. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Brazylijczycy nie radzili sobie ani z presją, ani ze „złotą formułą", popełniając proste błędy. Dzięki temu Irańczycy wygrali 25:21 i sensacja zaczęła wisieć w powietrzu. Również w czwartej partii zawodnicy Paykan utrzymywali przewagę, pewnie grając w ataku. Na nic zdały się starania Alvesa i Fazio. Siatkarze z Iranu powiększali przewagę, prowadząc już 22:17. Wtedy w ich szeregi wdarło się rozluźnienie, czego efektem był seria straconych punktów. W końcówce opanowali jednak emocje i zwyciężyli 25:22.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mohammad Mohammad Kazem.

Paykan – Cimed 3:1
(15:25, 28:26, 25:21, 25:22)