Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Klubowe MŚ: Nie doceniają Skry

Klubowe MŚ: Nie doceniają Skry

fot. archiwum

W pierwszym meczu Klubowych MŚ mistrzowie Polski zmierzą się z ekipą gospodarzy Al-Arabią Doha. - Wiem, że dziwnie to zabrzmi, ale spotkanie z Al-Arabią Doha może okazać się najważniejszym meczem w tym turnieju - mówi Jacek Nawrocki.

Powinno otworzyć nam drogę do awansu, ale z drugiej strony zupełnie nie wiemy, czego spodziewać się po tym przeciwniku – dodaje Jacek Nawrocki, który, odkąd zastąpił Daniela Castellaniego w roli trenera PGE Skry, nie doznał jeszcze żadnej porażki w oficjalnym spotkaniu.

Jedno słowo o Polsce

W poniedziałek mistrzowie Polski pierwszy i jedyny raz trenowali w hali Aspire. By zdążyć, musieli wstać już o godz. 7:00 miejscowego czasu, czyli o godz. 5:00 polskiego. Wszyscy ziewali czekając przed hotelem dobre 15 minut na spóźniający się autobus. Do Aspire Arena przyjechali kilka minut później niż zamierzali, ale organizatorzy nie pozwolili im wydłużyć zajęć. Zaraz po mistrzach Polski na boisku pojawili się ich drudzy, środowi rywale. Irańczycy z Parkanu (a nie Payakanu, jak oficjalnie zapowiada mistrza Azji FIVB) wyróżniają się na razie tylko jaskraworóżowymi strojami. Ten zespół wygląda na najsłabszego uczestnika Klubowych Mistrzostw Świata, choć też jest jedną z niewiadomych zawodów.Nie wiem, kto wygra turniej, ale dla mnie faworytem, oprócz naszego zespołu, są Włosi i Rosjanie. Groźny będzie też zespół Al-Arabii. No i może Polacy – powiedział w niedzielę, w wywiadzie dla Al-Jazeery, Renan del Zotto.

Menedżer Cimedu Florianopolis ewidentnie nie docenia PGE Skry, choć on akurat powinien znać jej siłę. Podczas Final Four Ligi Mistrzów w 2008 roku był trenerem Sisleya Treviso, którego bełchatowianie pokonali w meczu o trzecie miejsce. – Polacy mogą być groźni – powiedział Andrea Zorzi. Ale w blisko dwugodzinnym programie arabskiej stacji, poświęconym wyłącznie Klubowym MŚ, nazwę Skry wymienił tylko raz.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved