Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Jacek Nawrocki: Pierwsza partia była dla nas ogromną tajemnicą

Jacek Nawrocki: Pierwsza partia była dla nas ogromną tajemnicą

mikrofony - do wypowiedzi

Od wygranej 3:0 rozpoczęła Skra Bełchatów swoje zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata. Zarówno Mariusz Wlazły, jak i Jacek Nawrocki podkreślali, że nowe zasady były dla nich przed spotkaniem ogromną niewiadomą.

Mariusz Wlazły (kapitan Skry Bełchatów): Zasady, według których rozgrywany jest turniej, są nowe i nie mieliśmy zbyt wiele czasu na ich przetrenowanie. Nigdy wcześniej nie graliśmy meczu na tych zasadach, dlatego to spotkanie było dla nas trudne. Poczatkowo nie potrafiliśmy dostosowac się do tych zasad. Przeciwnicy natomiast znacznie lepiej odnaleźli się w jej realiach, dzięki czemu wypracowali na początku niewielką przewagę. Później udało nam się odrobić straty. W drugim secie prowadziliśmy od początku partii, wywierając presję na przeciwników. Trzeci set był wyrównana do stanu 15:15. Od tego momentu zaczęliśmy dominować na parkiecie. To był trudny mecz z jednego powodu – nowe reguły. Jesteśmy jednak gotowi na zmiany, dostosowanie się do nowych zasad i granie na dobrym poziomie.

Jacek Nawrocki (trener Skry Bełchatów): Gratulacje dla trenera Al Arabi za tak dobre przygotowanie zespołu do tego turnieju. Widać było to zwłaszcza w pierwszym secie, kiedy przeciwnicy zaskoczyli nas swoją dobra dyspozycją. Przed rozpoczęciem turnieju nie wiedzieliśmy jak się do niego przygotować. Staraliśmy się poskładac wszystkie elementy i zadziałało. Największym problemem przed meczem był fakt, iż nie wiedzieliśmy nic o przeciwnikach. Znaliśmy zaledwie kilku graczy, jak Egipcjanina Abdullaha. Nie był on jednak w najlepszej formie. W kadrze swojego kraju prezentował się znacznie lepiej. Pierwsza partia była dla nas ogromną tajemnicą, co wykorzystali przeciwnicy. W końcówce poprawiliśmy jednak zagrywkę i udało nam się odrobić straty. W kolejnej partii poczuliśmy się już lepiej, co było widać po wyniku. Teraz musimy się skoncentrować i zmniejszyć liczbę błędów w kolejnych meczach. Cieszymy się z udanego początku turnieju.

źródło: fivb.org, inf. własna