Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zacięty bój z liderem

II liga: Zacięty bój z liderem

BKS Aluprof Bielsko-Biała

W kolejnym spotkaniu na drugoligowym szczeblu rywalizacji siatkarki BKS Aluprof II stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. Rywalem w meczu 7. kolejki był niepokonany lider z Trzebnicy. Zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gaudii 3:1.

Siatkarki Gaudii Budmel we wszystkich dotychczasowych potyczkach schodziły z parkietu w roli triumfatorek, co więcej w pięciu meczach straciły ledwie dwa sety. Z bielszczankami faworyzowanym gospodyniom nie poszło tak łatwo. Od pierwszych akcji trwała zacięta walka, a premierowego seta miejscowe wygrały nieznacznie. W kolejnej partii zespół z Bielska-Białej prowadził już 18:12 i 22:18, ale siatkarki trzebnickiej drużyny zdołały przechylić szalę na swoją korzyść. Błędu z poprzedniego seta bielszczanki nie popełniły w trzeciej odsłonie, zwyciężając 25:23. Identycznym wynikiem, z tym, że na korzyść miejscowych, zakończył się czwarty set. W bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu wyżej notowana ekipa zwyciężyła ostatecznie 3:1, ale przyjezdne pozostawiły po sobie korzystne wrażenie. – Dziewczyny zagrały naprawdę dobry mecz. Żal, że nie udało się zdobyć punktów, bo do tego zabrakło trochę szczęścia. Jeśli tak będziemy grać z zespołami teoretycznie słabszymi od Gaudii, to efekty w postaci wygranych meczów nadejdą – twierdzi Jacek Skulski , szkoleniowiec rezerw BKS Aluprof.

MMKS Gaudia Budmel Trzebnica – BKS Aluprof II Bielsko-Biała 3:1
(25:22, 26:24, 23:25, 25:23)

źródło: sportowebeskidy.pl