Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Emocje tylko w trzecim secie

Emocje tylko w trzecim secie

ligi polskie - II liga

Siatkarki ChTPS Chodzież nie miały problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa w ramach rozgrywek II ligi. Zespół z Wielkopolski pewnie pokonał ostatnią w tabeli Zawiszę Sulechów 3:0 i umocniły się na trzeciej pozycji w grupie I.

Trochę emocji było jedynie w trzecim secie, który zespół gospodarzy rozpoczął od prowadzenia 4:0 i utrzymywał skromną przewagę aż do granicy 14 punktów. – Po dwóch pierwszych, łatwo wygranych setach, w tym zabrakło nam koncentracji. I dziewczyny musiały się wysilić, żeby go wygrać – relacjonował prezes ChTPS Jerzy Chołubiec . Nie przeszkodził im w tym nawet fakt, że kostkę skręciła Anna Walkowiak.

W dwóch pierwszych partiach przewaga ekipy gości była bardzo wyraźna. – Dobrze spisywałyśmy się w bloku, sporo było skutecznych ataków. Wykorzystywałyśmy też fakt, że Zawisza miał słabe przyjęcie i nie był w stanie dobrze rozegrać swoich akcji – komentowała trenerka siatkarek z Chodzieży Dagmara Grajczak .

Jej podopieczne odniosły już szóste zwycięstwo w sezonie i obok KS Murowana Goślina oraz Jokera Mekro Świecie stanowią ścisłą czołówkę II ligi. Za tydzień będą miały szansę umocnić się w czubie tabeli, bowiem podejmują zajmującą czwartą pozycję gdańską Gedanię.

Zawisza Sulechów – ChTPS Chodzież 0:3
(16:25, 19:25, 20:25)

źródło: wielkopolskisport.pl