Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beniaminek z Wielunia zagra w Jastrzębiu

Beniaminek z Wielunia zagra w Jastrzębiu

fot. archiwum

Patrząc na piątą kolejkę PlusLigi ciężko liczyć na to, że konto Pamapolu Siatkarza Wieluń zostanie wzbogacone o jakiekolwiek punkty. Beniaminek z Wielunia wyrusza na spotkanie do Jastrzębia, aby tam zmierzyć się z trzecią drużyną ubiegłego sezonu.

Chociaż podopieczni trenera Roberto Santiliego nie zdołali urwać nawet punktu dwóm pretendentom do tytułu mistrza – Asseco Resovi Rzeszów i PGE Skrze Bełchatów, to i tak w tym spotkaniu są bezdyskusyjnymi faworytami. No cóż, w końcu drużyna trenera Damiana Dacewicza po drugiej stronie siatki będzie miała przeciwników takich jak Igor Yudin, Benjamin Hardy`ego, Grzegorz Łomacz czy Pavel Abramov. Być może słabsza dyspozycja tego ostatniego otworzy drogę do składu Ali Alp Cayirowi, tureckiemu przyjmującemu, który nie miał jeszcze dogodnej okazji do tego, aby zaprezentować swoje umiejętności na parkietach PlusLigi.

Ekipa z Wielunia zapewne stanie naprzeciw gospodarzom z Andrzejem Stelmachem na rozegraniu i z Marcinem Nowakiem, w zeszłym sezonie podstawowym środkowym Delecty Bydgoszcz. Na ataku z pewnością zamelduje się Marcin Lubiejewski, który wracając do PlusLigi rozgrywa dobre spotkania. Najwidoczniej gra w niższej klasie rozgrywek pozwoliła mu na rozwinięcie skrzydeł bardziej niż występy w cieniu Grzegorza Szymańskiego i bycie wiecznym zmiennikiem w AZS-ie Olsztyn.

Mimo, iż drużyny znacznie różnią się potencjałem i budżetem to faktem jest, że obie potrzebują punktów. Gospodarze, aby zająć jak najlepsze miejsce w fazie zasadniczej, a goście, aby zakwalifikować się do fazy play-off, a to może oznaczać, że wielunianie wejdą na parkiet z podniesionymi głowami i zrobią wszystko, aby nawiązać równą walkę z trzecią drużyną PlusLigi poprzedniego sezonu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved