Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Śliwa: Przed żadnym meczem nie czujemy się faworytem

Magdalena Śliwa: Przed żadnym meczem nie czujemy się faworytem

fot. archiwum

Po nieoczekiwanej porażce z Wrocławiem dąbrowianki zrehabilitowały się i wygrały w piątek z AZS-em Białystok 3:0. - Niczego nie chciałyśmy udowadniać. Chciałyśmy po prostu wygrać - stwierdziła rozgrywająca Dąbrowy, Magdalena Śliwa.

Zdecydowanie przeważałyście w bloku – zdobyłyście 10 punktów w tym elemencie, Białystok – 4. Czy można powiedzieć, że środkowe będą waszą siłą w tym sezonie?

Nasze środkowe wykonały czarną robotę, bardzo dobrze się spisywały, zawiązywały akcje na siatce, przez co skrzydłowe miały łatwiej. Przy naszej dobrej zagrywce było też dużo przechodzących, więc dziewczyny mogły sporo poatakować z pierwszych piłek. Konsekwencją dobrej zagrywki była także skuteczna gra w bloku. Mocno utrudniłyśmy rywalkom życie serwisem, przez co ich gra była bardzo czytelna. Mamy naprawdę dobre środkowe, które w tym meczu mogły pokazać się z dobrej strony.

Była w was taka podwójna determinacja? Miałyście wszystkim coś do udowodnienia?Niczego nie chciałyśmy udowadniać, chciałyśmy po prostu wygrać to spotkanie i to w stosunku 3:0, bo to najbardziej cieszy. To się nam udało, punkty są u nas i teraz z meczu na mecz będziemy próbowały grać coraz spokojniej, a to zwycięstwo na pewno nam w tym pomoże. Teraz nie musimy się już martwić, że zgubiłyśmy punkty gdzieś po drodze, tylko jedziemy do przodu i gramy dalej.

Następne mecze powinny służyć uspokojeniu, bo zagracie z Gedanią i Mielcem, czyli będziecie występować w roli faworyta.

Tak, ale oczywiście do każdego przeciwnika podchodzimy poważnie. Przed żadnym meczem nie czujemy się faworytem, po prostu wychodzimy i gramy, bo każdy zespół będzie walczył o punkty. Dużo mocniejsze będziemy się czuły dopiero po meczu, jeśli wygramy. To trzeba po prostu udowodnić na boisku.

Rozmawiała Joanna Matyjka
Więcej w serwisie Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved