Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga grecka: Podsumowanie czwartej kolejki spotkań

Liga grecka: Podsumowanie czwartej kolejki spotkań

Grecja

Zanim rozpoczęto czwartą kolejkę greckiej A1, siatkarze niektórych drużyn musieli w środku tygodnia dokończyć serie spotkań z drugiej kolejki. Hitem minionego weekendu był niewątpliwie pojedynek Olympiakosu Pireus z Panathinaikosem Ateny.

Olympiakos wygrał w piątkowe popołudnie pierwsze w tym sezonie derby, pokonując w Atenach Panathinaikos 3:2. Mecz był jednak bardzo zacięty i mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem. Więcej o hicie tej kolejki greckiej A1 przeczytasz w obszernej relacji: Porażka drużyny Zagumnego .

Nie zawiódł lider tabeli greckiej A1, Iraklis Saloniki. W wyjazdowym spotkaniu z GS Lamia podopieczni Harrego Brookinga dali sobie wyrwać pierwszego seta w tym sezonie, ale nadal jako jedyni są zdobywcami kompletu ligowych punktów i samodzielnie liderują tabeli.

W innym piątkowym meczu Aris miał żadnych problemów z pokonaniem zamykającego tabelę zespołu Phoenix Syros, wygrywając 3:0 (25:12, 25:20, 25:22) w nieco ponad godzinę. Było to trzecie zwycięstwo ekipy z Salonik w tym sezonie, które daje im póki co trzecie miejsce w tabeli.

E.A. Patron to drużyna, która pomału staje się specjalistą od tie-breaków. W rozegranych do tej pory czterech spotkaniach, trzykrotnie musieli rozgrywać piątą partię. W meczu z A.E.K. Ateny wyszło im to akurat na dobre, bo wcześniej przegrywali już 1:2. Ostatecznie jednak to gospodarze zwyciężyli w całym spotkaniu, co pozwoliło im na utrzymanie punktowego kontaktu z wiceliderem.

Przed spotkaniem ekip Kifisias z Panellinios, wyżej notowani byli goście, którzy jak dotąd przegrali tylko z, liderującym tabeli, Iraklisem. Natomiast na koncie gospodarzy widniał zaledwie jeden wygrany set. Ich dorobek punktowy poprawił się już po dwóch wygranych setach, po których byli pewni jednego punktu i stanęli przed szansą zdobycia trzech. Panellinios jednak nie odpuścili i doprowadzili do wyrównania stanu w tym meczu. W decydującej partii lepsi okazali się gospodarze, którzy zdobyli dwa ligowe punkty, co zbliżyło ich nieco do „oddalających" się ligowych sąsiadów.

Trudno było wskazać faworyta ostatniego spotkania czwartej kolejki greckiej ekstraklasy. Apollon Kalamarias i P.A.O.K. Saloniki mieli przed tym spotkaniem identyczny dorobek punktowy, a goście byli o pozycję wyżej w tabeli tylko dzięki lepszemu stosunkowi setów. Nic więc dziwnego, że o wyniku tego pojedynku decydował tie-break. Lepsi okazali się w nim goście i trzecia drużyna z Salonik „wskoczyła" na piątą pozycję w tabeli.

W ubiegłą środę rozegrano także zaległe mecze drugiej kolejki. Jak dotąd największą niespodziankę tego sezonu sprawił Apollon Kalamarias, który pokonał mierzącą w medale drużynę E.A. Patron. Goście przegrywali już 1:2 ale po dwóch zakończonych na przewagi setach to oni schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Drugim zaległym meczem był pojedynek GS Lamia kontra Phoenix Syros. Goście nie mieli w tym meczu nic do powiedzenia i przegrali wyraźnie każdego z trzech setów i nadal jako jedyni mają zerowe konto punktowe w ligowej tabeli.