Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Rezerwy AZS UWM ograły lidera grupy

II liga: Rezerwy AZS UWM ograły lidera grupy

AZS UWM Olsztyn

Drużyna z Warszawy, która jest tegorocznym beniaminkiem II ligi w grupie trzeciej, do stolicy Warmii i Mazur przyjeżdżała w roli faworyta. I po pierwszym secie wydawało się, że podopieczni Edwarda Skorka z akademickich derbów wyjdą górą...

Wyrównana gra toczyła się do stanu 21:21, a po udanym bloku goście wyszli na prowadzenie. Ze zwycięstwa w tej partii cieszyli się, gdy najpierw Grzegorz Krzan zepsuł zagrywkę, a następnie olsztynianie popełnili błąd podczas ataku ze środka.

Drugi set to zdecydowana przewaga rezerw AZS UWM, które prowadziły nawet 21:15. W końcówce przytomnie zachował się Michał Basaj, który oszukał rywali kiwką, a chwilę później zdobył asa serwisowego. Zebrani kibice nabrali wiary, że mecz zakończy się szybkim zwycięstwem gospodarzy, kiedy akademicy z Olsztyna wygrali także trzeci set (25:21).

Duży wkład w uzyskanie korzystnego wyniku miał Artur Jacyszyn, z którego atakami nie potrafili sobie poradzić rywale. Najwięcej emocji przyniósł jednak decydujący tie-break. A w nim mniej błędów popełniali podopieczni Andrzeja Grygołowicza, dzięki czemu cieszyli się zwycięstwa. Następnym przeciwnikiem drugoligowego AZS UWM będzie Wilga Garwolin.

AZS UWM II – AZS Warszawa 3:2
(23:25, 25:17, 25:21, 21:25, 15:12)

AZS UWM II: Basaj, Kurmin, Jacyszyn, Kowzowicz, Wiśniewski, Krzan, Pichłacz (libero) oraz Piłat i Nawrocki