Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ósemka Siedlce liderem trzeciej grupy

II liga: Ósemka Siedlce liderem trzeciej grupy

fot. archiwum

KKS Armat Kozienice po raz kolejny pozostał bez punktu. Pokonanie kozieniczan zajęło siedleckiej Ósemce cztery sety. Po 7. kolejce Ósemka wskoczyła na fotel lidera z dorobkiem 16 punktów, natomiast Kozienice pozostają na 10. miejscu.

Pierwszą odsłonę pełni nadziei i determinacji od zagrywki rozpoczęli kozieniczanie. Szybką akcją zdobyli pierwszy punkt. Ósemka odpowiedziała skutecznym atakiem Łęgowskiego, a dalej Hachuły, zdobywając przewagę 3:1. Od tego momentu w grze siedlczan pojawiało się wiele błędów i niedokładnych odbić. Armat korzystał z tego i, idąc za ciosem, kolekcjonował kolejne punkty. Przy stanie 9:6 o czas poprosił trener Nowak. Po przerwie siedlczanie wyrównali stosunek punktowy stawiając blok (Kuczko-Krzaczek) oraz wyszli na 3 punkty przewagi uderzając ze skrzydeł (Hachuła, Kuczko). W połowie seta KKS doprowadził do remisu 16:16, który utrzymywał się do stanu 21:21. Dalej Kuczko i Jesień zablokowali Grzelczaka. Atmosfera w zespole gospodarzy zagęściła się, a sędziowie przyznali Budzyńskiemu żółtą kartkę. Krótka Jesienia przyniosła siedlczanom 24. punkt, a blok Hachuły i Jesienia 25. punkt, tym samym kończąc set 25:21.

W drugiej odsłonie Ósemka zdawała się być ospała. Piłka spadała siedlczanom pod nogi, do tego doszły niedokładne odbicia. KKS szybko wyczuł moment i wyprowadził przewagę, którą utrzymywał do końca tej partii. Większość akcji kończył Koryciński, obijając lub przeciskając się przez siedlecki blok. Sytuacja punktowa zmieniała się 8:6, 14:10, 20:17, by ostatecznie zakończyć się wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

Gra Ósemki w trzeciej partii wyglądała tak, jak powinna wyglądać w całym meczu. Szybkie, dynamiczne i dokładne akcje przynosiły kolejne punkty na konto siedlczan. Na początku pipe Kuczko, dalej kilka krótkich w wykonaniu Jesienia i Krzaczka. Milewski rozdzielał piłki dla każdego po równo chodziły i skrzydła i środek bombardując pole kozieniczan. Przy stanie 8:3 o czas poprosił trener  Otwinowski. Po przerwie dynamika siedlczan spadła, jednak w dalszym ciągu utrzymywali przewagę. Tym razem Koryciński nie kończył już tak łatwo ataków. Siedlecki blok zamykał tor lotu jego piłek. Przy stanie 17:15 trener Nowak zdecydował się na wprowadzenie odrobiny świeżości do gry swojej drużyny. Z boiska zeszli Milewski i Hachuła, ustępując miejsca Borkowskiemu i Polechońskiemu. Po kilku akcjach Ósemka w dalszym ciągu utrzymywała 2-3 punktową przewagę. Atak Borkowskiego z drugiej linii przyniósł siedlczanom 24. punkt. Po gwizdku od zagrywki rozpoczął Jesień i posłał piłkę między dwóch zawodników KKSu zdobywając ostatni w tym secie punkt (25:20).W kolejnym secie z Armatu uszła energia, a gra okazała się być tylko formalnością. Siedlczanie rozpoczęli tę część z Polechońskim i Borkowskim na boisku. Pierwsze punkty zdobyła Ósemka zatrzymując blokiem Grzelczaka i Grygorczyka. Po kilku akcjach (5:1) na przerwę zdecydował się trener KKS-u. Na nieszczęście dla gospodarzy przy stanie 6:3 na zagrywkę wszedł Jesień. Jego serwisy bez większego wysiłku siedlczan przyniosły Ósemce kolejne 4 punkty. Pole Armatu bombardowane było ze skrzydeł (Kuczko, Borkowski) i ze środka (Krzaczek). Kolejną serię zagrywek posłał KKS-owi Polechoński, doprowadzając do stanu 18:8. Atomowy atak Kuczko z prawego skrzydła nie pozostawił trenerowi Otwinowskiemu innego wyjścia jak zmiany w składzie. Na boisku pojawiła się rezerwa. Jednak i to na nic się zdało. Przy stanie 19:10 w polu zagrywki pojawił się Kuczko i pociągnął grę aż do sytuacji 24:10. KKS zdobył jeszcze 2 punkty. Mecz zakończyła niedokładna akcja Armatu zakończona atakiem w siatkę (25:12).

Siedlczanie mogli wygrać ten mecz 3:0, nie dając najmniejszych szans gospodarzom. To, na co ich stać pokazali jedynie na początku trzeciego i w czwartym secie. Mecz pokazał również, że gracze rezerwowi Ósemki są równie mocni, jak ci na boisku i w każdej chwili mogą się zastępować bez uszczerbku na poziomie gry. Siedlczanom należą się duże brawa za kolejny komplet punktów i pozycję lidera w tabeli grupowej. Przed zespołami zostało zaledwie 2 kolejki do zakończenia I fazy rundy zasadniczej. Jeden mecz może porządnie zamieszać układem drużyn, dlatego liczy się spryt, bezbłędność i determinacja w grze każdego zespołu.

KKS Armat Kozienice – Ósemka Siedlce 1:3

(21:25, 25:21, 21:25, 12:25)

Składy zespołów:

KKS Armat: Budzyński, Jeziorowski, Fijałkowski, Koryciński, Otwinowski, Grzelczak, Guz (libero) oraz Rdułtowski, Grygorczyk i Lechnio

Ósemka Siedlce: Krzaczek, Milewski, Kołodziej (libero), Hachuła, Jesień, Kuczko, Łęgowski oraz Małek, Borkowski i Polechoński

Zobacz także:

Wyniki i tabela gr.3 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved