Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ósemka Siedlce liderem trzeciej grupy

II liga: Ósemka Siedlce liderem trzeciej grupy

KKS Armat Kozienice po raz kolejny pozostał bez punktu. Pokonanie kozieniczan zajęło siedleckiej Ósemce cztery sety. Po 7. kolejce Ósemka wskoczyła na fotel lidera z dorobkiem 16 punktów, natomiast Kozienice pozostają na 10. miejscu.

Pierwszą odsłonę pełni nadziei i determinacji od zagrywki rozpoczęli kozieniczanie. Szybką akcją zdobyli pierwszy punkt. Ósemka odpowiedziała skutecznym atakiem Łęgowskiego, a dalej Hachuły, zdobywając przewagę 3:1. Od tego momentu w grze siedlczan pojawiało się wiele błędów i niedokładnych odbić. Armat korzystał z tego i, idąc za ciosem, kolekcjonował kolejne punkty. Przy stanie 9:6 o czas poprosił trener Nowak. Po przerwie siedlczanie wyrównali stosunek punktowy stawiając blok (Kuczko-Krzaczek) oraz wyszli na 3 punkty przewagi uderzając ze skrzydeł (Hachuła, Kuczko). W połowie seta KKS doprowadził do remisu 16:16, który utrzymywał się do stanu 21:21. Dalej Kuczko i Jesień zablokowali Grzelczaka. Atmosfera w zespole gospodarzy zagęściła się, a sędziowie przyznali Budzyńskiemu żółtą kartkę. Krótka Jesienia przyniosła siedlczanom 24. punkt, a blok Hachuły i Jesienia 25. punkt, tym samym kończąc set 25:21.

W drugiej odsłonie Ósemka zdawała się być ospała. Piłka spadała siedlczanom pod nogi, do tego doszły niedokładne odbicia. KKS szybko wyczuł moment i wyprowadził przewagę, którą utrzymywał do końca tej partii. Większość akcji kończył Koryciński, obijając lub przeciskając się przez siedlecki blok. Sytuacja punktowa zmieniała się 8:6, 14:10, 20:17, by ostatecznie zakończyć się wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

Gra Ósemki w trzeciej partii wyglądała tak, jak powinna wyglądać w całym meczu. Szybkie, dynamiczne i dokładne akcje przynosiły kolejne punkty na konto siedlczan. Na początku pipe Kuczko, dalej kilka krótkich w wykonaniu Jesienia i Krzaczka. Milewski rozdzielał piłki dla każdego po równo chodziły i skrzydła i środek bombardując pole kozieniczan. Przy stanie 8:3 o czas poprosił trener  Otwinowski. Po przerwie dynamika siedlczan spadła, jednak w dalszym ciągu utrzymywali przewagę. Tym razem Koryciński nie kończył już tak łatwo ataków. Siedlecki blok zamykał tor lotu jego piłek. Przy stanie 17:15 trener Nowak zdecydował się na wprowadzenie odrobiny świeżości do gry swojej drużyny. Z boiska zeszli Milewski i Hachuła, ustępując miejsca Borkowskiemu i Polechońskiemu. Po kilku akcjach Ósemka w dalszym ciągu utrzymywała 2-3 punktową przewagę. Atak Borkowskiego z drugiej linii przyniósł siedlczanom 24. punkt. Po gwizdku od zagrywki rozpoczął Jesień i posłał piłkę między dwóch zawodników KKSu zdobywając ostatni w tym secie punkt (25:20).

W kolejnym secie z Armatu uszła energia, a gra okazała się być tylko formalnością. Siedlczanie rozpoczęli tę część z Polechońskim i Borkowskim na boisku. Pierwsze punkty zdobyła Ósemka zatrzymując blokiem Grzelczaka i Grygorczyka. Po kilku akcjach (5:1) na przerwę zdecydował się trener KKS-u. Na nieszczęście dla gospodarzy przy stanie 6:3 na zagrywkę wszedł Jesień. Jego serwisy bez większego wysiłku siedlczan przyniosły Ósemce kolejne 4 punkty. Pole Armatu bombardowane było ze skrzydeł (Kuczko, Borkowski) i ze środka (Krzaczek). Kolejną serię zagrywek posłał KKS-owi Polechoński, doprowadzając do stanu 18:8. Atomowy atak Kuczko z prawego skrzydła nie pozostawił trenerowi Otwinowskiemu innego wyjścia jak zmiany w składzie. Na boisku pojawiła się rezerwa. Jednak i to na nic się zdało. Przy stanie 19:10 w polu zagrywki pojawił się Kuczko i pociągnął grę aż do sytuacji 24:10. KKS zdobył jeszcze 2 punkty. Mecz zakończyła niedokładna akcja Armatu zakończona atakiem w siatkę (25:12).

Siedlczanie mogli wygrać ten mecz 3:0, nie dając najmniejszych szans gospodarzom. To, na co ich stać pokazali jedynie na początku trzeciego i w czwartym secie. Mecz pokazał również, że gracze rezerwowi Ósemki są równie mocni, jak ci na boisku i w każdej chwili mogą się zastępować bez uszczerbku na poziomie gry. Siedlczanom należą się duże brawa za kolejny komplet punktów i pozycję lidera w tabeli grupowej. Przed zespołami zostało zaledwie 2 kolejki do zakończenia I fazy rundy zasadniczej. Jeden mecz może porządnie zamieszać układem drużyn, dlatego liczy się spryt, bezbłędność i determinacja w grze każdego zespołu.

KKS Armat Kozienice – Ósemka Siedlce 1:3

(21:25, 25:21, 21:25, 12:25)

KKS Armat: Budzyński, Jeziorowski, Fijałkowski, Koryciński, Otwinowski, Grzelczak, Guz (libero) oraz Rdułtowski, Grygorczyk i Lechnio

Ósemka Siedlce: Krzaczek, Milewski, Kołodziej (libero), Hachuła, Jesień, Kuczko, Łęgowski oraz Małek, Borkowski i Polechoński