Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS Zielona Góra triumfuje w Lubinie

II liga M: AZS Zielona Góra triumfuje w Lubinie

ligi polskie - II liga

Czterech setów potrzebowali siatkarze wicelidera 1 grupy II ligi mężczyzn, AZS UZ Zielona Góra by pokonać na parkiecie rywala Cuprum Lubin. Jedynie w ostatnim gospodarze postawili ekipie AZS trudniejsze warunki. Tym samym zielonogórzanie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli.

Mecz dla zespołu MKS Cuprum MUNDO Lubin rozpoczął się fatalnie. O pierwszych dwóch setach zawodnicy gospodarzy z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Nie wychodziło im po prostu nic, słabe przyjęcie, czytelne rozegranie a w konsekwencji błędy w ataku doprowadziły do szybkiej wygranej gości w dwóch pierwszych setach. W trzeciej odsłonie na boisku pojawiają się Damian Dykas i Szymon Kostecki, którzy odmieniają losy pojedynku. Miedziowi wygrywają partię trzecią, prowadząc od początku i kontrolując przez cały czas przebieg tej partii.

Czwarty set to walka punkt za punkt. W końcówce gospodarzom udało się odskoczyć na 24:22 jednak najpierw atak w antenkę Adama Pietrzaka, potem błąd w przyjęciu i pomyłka na kontrze. Mecz kończy blok środkowego gości i to oni cieszą się ze zdobycia trzech punktów.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – AZS UZ Zielona Góra 1:3
(18:25, 16:25, 25:19, 24:26)

MKS Cuprum: Kiwior, Pietrzak, Żurek, Gulczyński, Sosiński, Oczkowski, Kozar (libero) oraz Dykas, Kostecki

AZS UZ: Przyborowski, Lis, Borkowski, Kowalczyk, Maraskin, Klucznik, Odważny (libero) oraz Zasowski, Matuszewski, Gwadera, Gałka