Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Siarka Tarnobrzeg wygrywa za trzy punkty

II liga K: Siarka Tarnobrzeg wygrywa za trzy punkty

ligi polskie - II liga

Drugoligowe siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg sięgnęły wreszcie po trzy punkty, ale znów nie obyło się bez przestojów. Po dwóch porażkach z rzędu sięgnęły jednak po wygraną. Co ważne w wyjściowej szóstce tarnobrzeskiej drużyny niespodziewanie znalazła się młodziutka Anna Mysia.

Pierwszy set zapowiadał duże emocje. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły tarnobrzeżanki za sprawą Jolanty Jabłońskiej, która dwukrotnie skutecznie zaatakowała. Potem jednak inicjatywę przejęły siatkarki z Jasła, obejmując prowadzenie 5:4. Przyjezdne dziurawiły nieszczelny blok tarnobrzeskich zawodniczek utrzymując, co najmniej dwupunktową przewagę. Jednak w końcówce seta gospodynie odzyskały prowadzenie 20:19, po ataku ze środka Eweliny Ryznar, chwilę później ta sama zawodniczka popisała się asem serwisowym i było 22:20. Seta zakończyła mocnym atakiem Monika Pusz.

Początek drugiej partii należał do tarnobrzeskich siatkarek, które prowadziły 9:5 po skutecznym ataku Anny Mysiak. Jednak przyjezdne zdołały "dojść" na remis, a dokładnie do stanu 10:10 po dobrej zagrywce Iwony Kowalczuk. Przełomowy moment w tej odsłonie miał miejsce przy stanie 13:12, kiedy to na zagrywkę weszła Honorata Jabłońska-Żak. Kapitan drużyny z Tarnobrzegu po serii dobry zagrywek wyprowadziła koleżanki na sześciopunktową przewagę 18:12. Od tego momentu przyjezdne zaczęły popełniać błędy i kwestią czasu było wygranie tej partii, a dokonała tego środkowa Anna Mysiak atakując ze środka i zdobywając 25 punkt.

Trzeci set wydawał się formalnością i początek na to wskazywał, bowiem miejscowe prowadziły 7:1, jednak konsekwentna gra zawodniczek z Jasła doprowadziła w końcówce seta do remisu 19:19, zdezorientowane takim obrotem sprawy tarnobrzeżanki przegrały tego seta. Jednak, co się nie udało w trzecim secie udało się w czwartej partii, gdzie mimo początkowego prowadzenia przyjezdnych, zawodniczkom Anser-Siarka udało się przejąć inicjatywę przy remisie 10:10, rywalki stanęły w miejscu, wykorzystały to podopieczne Andrzeja Dróbkowskiego i po chwili prowadziły już 16:12 po ataku Eweliny Ryznar. Przewaga ta utrzymywała się do końca meczu i faktem stało się kolejne zwycięstwo tarnobrzeskich siatkarek.

Anser-Siarka Tarnobrzeg – MOSiR Jasło 3:1
(25:21, 25:17, 23:25, 25:20)

Anser-Siarka: Mysiak, Mokrzycka, Pusz, Ryznar, Jabłońska, Jabłońska-Żak, Peret (libero) oraz Szubart

MOSiR: Bajorek, Agatowska, Stadnicka, Kosiba, Kutyła, Kowalczuk, Bury (libero) oraz Kamińska, Maciejowska-Gunia, Czechowicz