Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Pierwsze zwycięstwo MOSiR-u Mysłowice

I liga: Pierwsze zwycięstwo MOSiR-u Mysłowice

MOSiR Mysłowice

Do czterech razy sztuka - tak można powiedzieć o sobotnim meczu Remagum MOSiR Mysłowice, które podejmował u siebie siatkarki SMS PZPS I Sosnowiec. Po trzech porażkach z rzędu mysłowickie siatkarki wygrały gładko 3:0 ze swoimi młodszymi rywalkami.

Drużyna gości tylko w pierwszym secie nawiązała równorzędną walkę, przegrywając do 22. Drugi i trzeci set to już wyraźna przewaga MOSiR Mysłowice i wygrane do 13 i 20. Przed meczem na Hali widowiskowo sportowej pożegnano zawodniczkę Remagum MOSiR Mysłowice Karolinę Pazderską, która zakończyła karierę zawodniczą. Zegnali ją mysłowiccy kibice, trenerzy i działacze siatkówki. Kwiaty wręczał i dziękował za ubiegłoroczną, wspólna pracę wiceprezes Stowarzyszenia Mysłowickiej Siatkówki  i zarazem główny sponsor pierwszoligowej drużyny Jerzy Gadomski.

Dałyśmy z siebie wszystko, natomiast nie wystrzegałyśmy się błędów, zresztą jak w każdym meczu – mówiła po spotkaniu zawodniczka MOSiR Mysłowice, Barbara Bawół.Wszystkie mamy na dzieję, że był to mecz przełomowy. Po trzech przegranych w lidze już robiło nam się ciepło. Wiedziałyśmy o tym, że SMS możemy pokonać, że są to zawodniczki niedoświadczone. My pokazałyśmy swoje doświadczenie, choć kilka razy przeciwniczki nas zaskoczyły – to jest jednak wkalkulowane w każdy mecz.

Niestety, dzisiaj też nie było rewelacyjnie. Z wyniku 3:0 trzeba się cieszyć, ale trzeba wziąć pod uwagę, że nasze młode przeciwniczki robiły dziś bardzo dużo błędów – tonował nastroje po wygranej trener gospodyń, Stanisław Guzak.Myśmy te błędy wykorzystali. To są siedemnastoletnie dziewczyny, które pokonaliśmy doświadczeniem i cieszymy się, że mamy te punkty, bo możemy spokojnie pracować dalej nie myśląc co będzie, gdy przegramy kolejny mecz. W przyszłym tygodniu liczę na powrót chęci do pracy, którą mieliśmy przed sezonem. Po tych porażkach motywacja spadała i to zwycięstwo może sprawi, ze znów nam się zachce grać.

Remagum MOSiR Mysłowice – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:22, 25:13, 25:20)