Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Pewne zwycięstwo Budowlanych Toruń

I liga kobiet: Pewne zwycięstwo Budowlanych Toruń

ligi polskie - I liga

W końcu lub nareszcie. Te słowa były chyba najczęściej wypowiadanymi przez siatkarki z Torunia, po sobotnim spotkaniu z Legionovią, w którym podopieczne trenera Mariusza Soi okazały się zdecydowanie lepsze, wygrywając zasłużenie 3:0.

Do tego pojedynku Budowlane przystępowały po trzech porażkach z rzędu. Tak więc nastroje w zespole nie były najlepsze. Wszystko jednak uległo zmianie po końcowym gwizdku sędziego. Torunianki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Pierwsza partia została przez nie gładko wygrana w stosunku 25:15. W tej odsłonie toruniankom wychodziło niemalże wszystko, stąd tak wysokie i pewne zwycięstwo. Drugi set miał już o wiele bardziej zacięty przebieg. Rozstrzygnięcie miało miejsce podczas gry na przewagi, w której lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 26:24. W tym fragmencie meczu kryzys rozpoczął się przy stanie 15:9. Torunianki na chwilę zapomniały o skutecznym przyjęciu, kilka błędów popełniła rozgrywająca Judyta Szulc i Legionovia prowadziła nagle 22:20. W trzecim secie torunianki prowadziły 17:11, by potem stracić cztery punkty z rzędu. Jednak udane akcje Mai Soi i Sandry Cabańskiej uspokoiły sytuację.

Takie wahania formy powtarzają się w każdym meczu, bo takie są prawa młodości. Mamy w składzie wiele młodych dziewcząt i przypuszczam, że takie problemy będą nam już towarzyszyć do końca sezonu – podkreśla trener Soja. – Muszę przyznać, że kamień spadł mi z serca, bo kolejna porażka postawiłaby nas w bardzo trudnej sytuacji. To nie był nasz najlepszy występ, poziom meczu pozostawiał wiele do życzenia. Najważniejsze są jednak punkty, oby to był dla nas początek nowej passy – skwitował po meczu Mariusz Soja.

Budowlani Toruń – Legionovia Legionowo 3:0

(25:15, 26:24, 25:19)