Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Jastrzębie stawia na duże wyzwania

Grzegorz Łomacz: Jastrzębie stawia na duże wyzwania

fot. archiwum

Pesymiści i czarnowidze zastanawiają się czasem co by się stało, gdyby kontuzja wyeliminowała z reprezentacji siatkarskiej Pawła Zagumnego. Optymiści ostatnio odpowiadają im z uśmiechem: Nie martwcie się, przecież jest Grzegorz Łomacz.

Z wszystkich zawodników siatkarskiej czołówki – no może poza Bartkiem Kurkiem – Łomacz zrobił ostatnimi czasy największe postępy. Powołanie do kadry Castellaniego, wywalczenie pozycji pierwszego "rozdającego" w silnej ekipie Jastrzębia – nie były dziełem przypadku.

Jak się pan zadomowił w Jastrzębiu, panie Grzegorzu?

Grzegorz Łomacz:Świetnie. To drużyna stawiająca na duże wyzwania i to mi się bardzo podoba.Co to znaczy – duże wyzwania?

W PlusLidze to znaczy walkę o medal. Może i ten najbardziej błyszczący.

Ten najbardziej błyszczący wydaje się jakby zarezerwowany, a ze zmieszczeniem się na pudle nie będzie prosto. W Rzeszowie przegraliście z Resovią gładko.

Bardzo ryzykowali zagrywką i przez dwa sety nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Szkoda, że nie udało się wygrać w trzecim, bo wtedy pewnie skończyłoby się na długiej walce.

Czego nauczył pana Roberto Santilli?

Mnóstwa rzeczy, choć trudno je tak konkretnie nazwać i opowiedzieć. Powiem tyle, że trener często zostawał ze mną po treningu i miałem u niego indywidualne zajęcia. To bardzo pomaga.

Paweł Abramow … Jak wam się razem gra?

Bardzo fajny kolega i świetny siatkarz.

Abramow powiedział, że widzi w Polsce dwu młodych siatkarzy z których kiedyś będą gwiazdy formatu światowego: Bartka Kurka i pana.

O rany!

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved