Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Strefowe podsumowanie 4. kolejki I ligi kobiet

Strefowe podsumowanie 4. kolejki I ligi kobiet

Strefa Siatkówki

Za nami już czwarta kolejka rozgrywek na zapleczu żeńskiej ekstraklasy, która przyniosła zmianę na pozycji lidera. Większość spotkań zakończyła się w trzech setach. Cztery partie rozegrano w Policach, natomiast pięć w Ostrowcu Świętokrzyskim.

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski- PLKS Pszczyna

Było to chyba najbardziej zacięte spotkanie w tej kolejce. Gospodynie prowadziły już 2:0 obie odsłony wygrywając po zaciętej walce do 26 i 23. Dwie kolejne partie padły jednak łupem przyjezdnych. Które wygrały do 22 i do 19. Zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. W tym jednak dominacja siatkarek z Ostrowca nie podlegała dyskusji. Podopieczne Romana Murdzy wygrały decydującego seta do 4 i zainkasowały dwa punkty. Po tej kolejce obie ekipy znajdują się kolejno na czwartej i szóstej pozycji w tabeli.

Budowlani Toruń- Legionovia Legionowo

Siatkarki z Torunia nie miały wielkich problemów z pokonaniem beniaminka z Legionowa. Kinga Baran i spółka opór stawiły jedynie w drugim secie, który przegrały do 24. Pozostałe partie zakończyły się pewnym zwycięstwem podopiecznych Mariusza Soji do 15 i 19. Na uwagę zasługuje fakt, że było to dopiero pierwsze zwycięstwo Budowlanych w tym sezonie. Tyle samo ma też Legionovia. Obie drużyny obecnie są sklasyfikowane na ósmym i dziesiątym miejscu.

MOSiR Mysłowice- SMS Sosnowiec

Siatkarki z Mysłowic nie napotkały zbyt wielkiego oporu ze strony uczennic z Sosnowca, które ostatnio urwały punkt Chemikowi Police i wydawało się, że tym razem też tak może być. Młode siatkarki ambitnie walczyły, ale nie wygrały nawet seta. W poszczególnych partiach mysłowiczanki wygrywały kolejno do 22, 13 i 20. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Stanisława Guzaka w sezonie. SMS jak na razie pozostaje bez wygranej. Obie ekipy okupują dolne rejony tabeli. MOSiR jest na dziewiątym miejscu, a SMS na jedenastej ostatniej pozycji.

Chemik Police- Jedynka Aleksandrów Łódzki

W spotkaniu niepokonanych jak dotąd ekip górą były policzanki, które wygrały 3:1. Pierwszą odsłonę wygrały jednak przyjezdne i to dość pewnie do 17. W kolejnych trzech setach zwyciężyły jednak zawodniczki Mariusza Bujka do 21, 15 i 13. Kolejne ligowe zwycięstwo pozwoliło Chemikowi objąć pozycję lidera tabeli. Beniaminek z Aleksandrowa zajmuje po tej kolejce piąte miejsce.

TPS Rumia- Sokół Chorzów

Po ostatniej niespodziewanej porażce w Aleksandrowie Łódzkim siatkarki z Rumi pewnie pokonały Sokoła Chorzów. Walka była widoczna tylko w dwóch pierwszych setach, które rumianki wygrały do 22 i 24. W trzeciej partii gospodynie wygrały już bardzo pewnie do 16 i cały mecz 3:0. Oba zespoły znajdują się kolejno na drugim i siódmym miejscu ligowej tabeli.