Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Kolibry wygrały z Chateau d’Ax Turbino

Serie A: Kolibry wygrały z Chateau d’Ax Turbino

Katarzyna Skowrońska-Dolata

W 4. kolejce spotkań Serie A Scavolini Pesaro zmierzyło się na wyjeździe z zespołem Chateau d'Ax Urbino Volley. Przyjezdne były blisko wygrania meczu bez straty seta, ale rywalki zdominowały końcówkę trzeciej partii i ostatecznie Scavolini wygrało 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się korzystnie dla Scavolini, które wyszło na prowadzenie 3:5. Gospodynie szybko wzięły się za odrabianie strat i chwilę po pierwszej przerwie technicznej wyrównały na 8:8, a następnie wyszły na minimalne prowadzenie. Podczas drugiej przerwy technicznej było 16:14 dla Chateau. Wystarczyła krótka rozmowa w zespole Scavolini i po przerwie zawodniczki tej ekipy zdobyły trzy punkty pod rząd. Końcówka była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się walką na przewagi, w której triumfowało Scavolini (26:24).

W drugim secie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana od samego początku. Najpierw nieznacznie prowadziło Scavolini, jednak rywalki szybko doprowadziły do remisu (9:9). Bardzo długo toczyła się walka punkt za punkt. Podczas drugiej przerwy technicznej Chateau prowadziło zaledwie jednym punktem, a w kolejnych akcjach wynik znów się wyrównał (18:18). Dopiero w ścisłej końcówce zawodniczki Scavolini odskoczyły na kilka punktów i ostatecznie wygrały 25:21.

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną walką obu ekip. Najpierw jednopunktowe prowadzenia miały przyjezdne (2:1), zaś kilka akcji później minimalnie lepsze były gospodynie (6:5). Scavolini wróciło na prowadzenie przy pierwszej przerwie technicznej. Podobnie jak wcześniej delikatne prowadzenie wahało się to na jedną, to na drugą stronę. Podczas drugiej przerwy technicznej 16:15 przeważały siatkarki Chateau. W kolejnych akcjach udało im się powiększyć przewagę do dwóch punktów (18:16, 20:18) i utrzymały ją aż do samego końca. Zwyciężyły w tym secie 25:23 i utrzymały się w grze.

W czwartym secie gospodynie dotrzymywały rywalkom tempa tylko do stanu 4:4. Później Kolibry zaczęły zdobywać punkt za punktem i szybko wyszły na prowadzenie 13:9. Podczas drugiej przerwy technicznej miały pięć punktów przewagi i utrzymywały ją przez dłuższy okres czasu. W ścisłej końcówce odskoczyły nawet na sześć punktów (24:18). Siatkarki z Pesaro wykorzystały od razu pierwszą piłkę meczową i zakończyły ostatnią odsłonę spotkania wynikiem 25:18.

Katarzyna Skowrońska-Dolata pojawiła się na boisku w pierwszej, trzeciej i czwartej partii, jednak nie zanotowała w tym spotkaniu punktów. Najlepszą zawodniczką w ekipie Scavolini była po raz kolejny Carolina Costagrande, która zanotowała na swoim koncie 18 "oczek". Trzy punkty mniej zdobyła natomiast Martina Guiggi.

Chateau d’Ax Urbino Volley – Scavolini Pesaro 1:3
(24:26, 21:25, 25:23, 18:25)

Chateau: Nucu (9 pkt.), Bechis (2), Havlickova (15), Petrauskaite (16), Di Iulio (23), Fernandez (11), Leonardi (libero) oraz Butnaru, Galeotii, Masoni i Rastelli

Scavolini: Garzaro (11), Saccomani (1), Marinkovic (12), Ferretti (4), Costagrane (18), Guiggi (15), Wijnhoven (libero) oraz Usić (11), Skowrońska i Boscoscuro