Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Olimpia Sulęcin pokonała Krispol Września

II liga M: Olimpia Sulęcin pokonała Krispol Września

ligi polskie - II liga

- Szykowałem już kartkę na piątą partię, a tu chłopcy zrobili mi taką niespodziankę! - cieszył się po meczu trener Olimpii Stanisław Szablewski. Sulęcinianie wzbogacili się w sobotę o trzy drugoligowe punkty. pokonując Krispol Września 3:1.

W pierwszym secie tradycji stało się zadość – podobnie, jak w trzech poprzednich spotkaniach, sulęcinianie tylko przyglądali się grze rywali. W przebudzeniu miejscowych największy udział mieli kontuzjowani w ostatnim tygodniu skrzydłowi Michał Kocoń i Michał Gaca. Ten ostatni nie mógł z powodu bólu barku atakować, ale perfekcyjnym przyjęciem pomógł kolegom wygrać partie numer dwa i trzy.

W odsłonie numer cztery gospodarze zapomnieli o swoich podstawowych atutach – trudnych zagrywkach i bloku – więc rywale szybko uciekli im na 5:1 i 9:4, a w końcówce na 24:21. Do tie-breaka jednak nie doszło, bo seria znakomitych serwisów Koconia zapewniła miejscowym wygraną "za trzy" po godzinie i 45 minutach walki. Wygraną, dodajmy, bardzo cenną, z pewnością na dłużej lokującą sulęciński zespół w górnej połowie tabeli.

Olimpia Sulęcin – Krispol Września 3:1
(22:25, 25:14, 25:19, 27:25)

Olimpia: Krzywiecki, Gaca, Bartuzi, Idzikowski, Baran, Chajec, Pabich (libero) oraz Kocoń.