Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni punktowali, Armat nadal bez zwycięstwa

II liga M: Czarni punktowali, Armat nadal bez zwycięstwa

ligi polskie - II liga

W kolejnych meczach w drugiej lidze zespoły z regionu radomskiego rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Czarni bez straty seta ograli Lechię, natomiast kolejną przegraną w rozgrywkach zanotowali siatkarze z Puszczy Kozienickiej.

Podopieczni trenerów Jacka Skroka i Wojciecha Stępnia zmierzyli się u siebie z beniaminkiem ligi i początkowo badali możliwości rywala. – Nie wiedzieliśmy, na co stać było przeciwnika. Lechia ma w swoim składzie graczy, którzy w przeszłości grali na wyższym szczeblu rozgrywek – mówił trener Skrok. Obawy przed jakąkolwiek stratą radomian w tym pojedynku okazały się jednak niepotrzebne. Całe spotkanie trwało niespełna 80 minut i tylko w drugiej odsłonie było wyrównane.

W pierwszym secie Czarni szybko uzyskali wyraźną przewagę. Po atakach Grzegorza Szumielewicza prowadzili m.in. 19:15, a niedługo potem 23:18. Natomiast decydujący punkt zdobył Krzysztof Staniec, który nie pomylił się w ataku z krótkiej. Lechia podjęła próby doprowadzenia do wyrównania w meczu. W drugiej partii siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego uzyskali nawet kilka punktów różnicy, jednak nie potrafili jej utrzymać. Jeszcze w końcówce po dwóch błędach Karola Fryszkowskiego w przyjęciu zagrywki goście zbudowali dwupunktową przewagę (20:18). Wtedy trener Skrok poprosił o przerwę, zmobilizował swoich graczy i po trosze wybił z rytmu rywala. Straty odrobił Szumielewicz, który najpierw wykorzystał dobre dogranie od Jakuba Bednaruka, a po chwili skutecznie skontrował. W walce na przewagi przyjezdni pogubili się zupełnie. Psując serwis, podarowali Czarnym setbola, natomiast w kolejnej akcji, skacząc do bloku, dotknęli siatki.

W kończącej mecz odsłonie ostatni remis widniał na tablicy przy stanie po 12. Później radomianie odjechali na bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca. – Cieszy z pewnością wygrana. Może nie graliśmy najlepiej, ale w przekroju meczu popełniliśmy mniej błędów własnych – podsumował szkoleniowiec Czarnych.

RCS Czarni Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
(25:21, 26:24, 25:21)

Tymczasem gracze Armatu Kozienice zdołali urwać Ósemce Siedlce zaledwie jednego seta i po siedmiu ligowych meczach pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach. – Rywale okazali się lepszym zespołem i pewnie wygrali w naszej hali – powiedział Marek Grzelczak, drugi trener kozieniczan.

Po siedmiu meczach radomianie są wiceliderami tej grupy II ligi, ustępując Ósemce Siedlce bilansem setów. Z kolei kozieniczanie z kompletem porażek zamykają ligową tabelę.

KKS Armat Kozienice – Ósemka Siedlce 1:3
(22:25, 25:21, 22:25 15:25)