Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Joker Świecie rozjechał Calisię

II liga K: Joker Świecie rozjechał Calisię

Joker Świecie

Zaledwie 53 minuty potrzebowały siatkarki Jokera-Mekro Świecie do odniesienia szóstego zwycięstwa w II lidze. We własnej hali rozbiły Calisię Kalisz 3:0. Prawdziwym hitem gr. 1 będzie w przyszłym tygodniu mecz w Murowanej Goślinie.

Już pierwszy set pokazał, że tabela nie kłamie. Od stanu 4:2 świecianki, przy ustawieniu z Justyną Opoń na zagrywce, zdobyły siedem punktów z rzędu i było 11:2. Rozpędzone jokerki nie zwalniały tempa i po chwili było 20:7! Znakomicie atakowały Żaneta Hajne, Olga Butt-Hussaim, Hania Łukasiewicz i Anna Hohn. Kaliszanki nie mogły sobie poradzić też z mocną zagrywką kapitanki Jokera-Mekro Żanety Hajne. Przy wyniku 24:10 Calisia obroniła trzy piłki setowe, by ostatecznie inauguracyjną odsłonę przegrać do 13.

Drugi set miał podobny przebieg, chociaż trener Andrzej Nadolny wpuścił na parkiet zmienniczki – siostry Wenerskie i Justynę Lis. Kilka minut otrzymała też Marta Starszak. Gospodynie, dzięki precyzyjnej zagrywce Kasi Wenerskiej, prowadziły 5:0, a potem zwiększały prowadzenie. W pewnej chwili wygrywały aż 18:4. W końcówce seta siatkarki z Kalisza trochę odrobiły stratę, ale znów przegrały do 13.

Ostatnia partia zaczęła się od prowadzenia Calisii 2:0, ale potem świecianki przejęły inicjatywę. Do stanu 10:7 kaliszanki się trzymały, ale wówczas nastąpił koncert gry Hani Łukasiewicz, która seryjnie zdobywała punkty w ataku oraz z zagrywki. Wtórowały jej koleżanki, dla których nie było straconych piłek. Ostatecznie jokerki wygrały do 9, a w całym meczu oddały przeciwniczkom zaledwie 35 "oczek".! W takiej formie za tydzień mogą jako pierwsze w tym sezonie odebrać punkty liderowi KS Murowana Goślina, który jak do tej pory nie stracił nawet seta.

Joker-Mekro Świecie – Calisia Kalisz 3:0
(25:13, 25:13, 25:9)

Joker: Hajne, Wojciechowska, Butt-Hussaim, Łukasiewicz, Opoń, Hohn, Kolanowska (libero) oraz K. Wenerska, M. Wenerska, Lis, Starszak i Glama