Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS Skawa wygrywa i lideruje

II liga K: AZS Skawa wygrywa i lideruje

ligi polskie - II liga

Dokładnie 60 minut potrzebowały reprezentantki UE w Krakowie by rozprawić się z beniaminkiem z Sędziszowa Małopolskiego. Poza pierwszym setem, którego losy ważyły się niemal do końca, wyraźnie widać było różnice klas w grze obu ekip.

"Akademiczki"odniosły pewne zwycięstwo i utrzymały fotel lidera. Od mocnego uderzenia mecz rozpoczęła krakowska środkowa Jowita Jaroszewicz pewnie kończąc dwa ataki (2:1). Na jej mocne zbicia odpowiedziała Żaneta Baran z lewego skrzydła. Patria wyszła na dwupunktowe prowadzenie (8:6), które Skawa w kilka chwil zniwelowała (9:9). Potem nastąpiła walka punkt za punkt. Goście dotrzymywali kroku faworyzowanym ekonomistkom głównie dzięki ich własnym błędom m.in. w przyjęciu. W końcowej fazie krakowianki już się nie myliły. Na wysokiej skuteczności w ataku grały Sandra Biernatek i Magda Żochowska. Trener Tomasz Klocek przy stanie 20:20 postanowił jeszcze poprawić ustawienie dokonując klasycznej podwójnej zmiany. Po niej AZS wyszedł na prowadzenie 22:20, lecz ponownie dał się dogonić. To zmusiło trenera do wzięcia czasu, po którym punkty zdobywała już tylko jedna drużyna.

W drugim secie akademiczki znacznie uspokoiły swoją grę. Już od początku objęły prowadzenie przy zagrywce Iwony Kuskowskiej (4:0). Potem różnica ta tylko się powiększała. Wynikało to przede wszystkim ze skierowania większości zagrywek w Żanetę Baran, która tego dnia miała bardzo duże problemy z dograniem piłki do siatki. To automatycznie rzutowało na atak jej koleżanek. Aktywne w obronie Ekonomistki podbijały kolejne piłki i wyprowadzały kontrataki prezentując przy tym wiele ciekawych kombinacji. Gwóźdź do trumny Patrii wbiły swoimi zagrywkami Karolina Surma, którą dopingowali z trybun jej młodzi podopieczni (od stanu 13:6 do 21:6) oraz środkowe tworząc w bloku ścianę nie do przejścia dla gości. Ostatecznie Skawa wygrała tego seta do 8.

Trzeci akt tego "sportowego przedstawienia" miał bardzo podobny przebieg do drugiego. Niewielka ilość pomyłek Ekonomistek i skuteczna zagrywka dały im prowadzenie 14:7. Kolejne zmiany dokonywane przez trenera Bogdana Dudka nie pomagały jego zespołowi. Kibice w hali Uniwersytetu Ekonomicznego głośno dopingowali swe reprezentantki do samego końca i oklaskiwali ich kolejne skuteczne zagrania oczekując zakończenia meczu. Ten nastąpił szybko. Patria obroniła pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:16. Drugą piłkę meczową uplasowała w narożniku sędziszowianek Katarzyna Sarlej kończąc tym sposobem spotkanie.

AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków zdobył komplet punktów i pozostanie na fotelu lidera bez względu na rozstrzygnięcia jakie zapadną w pozostałych meczach.

AZS Skawa UE Kraków – Extrans Patria Sędziszów Małopolski 3:0
(25:22, 25:8, 25:17)

AZS: Kowalik, Szymska, Jaroszewicz, Biernatek, Żochowska, Hawryła, Targosz (libero) oraz Kuskowska, Hatala, Surma i Sarlej

Patria: Młocek, Chmura, Hajduk, Matejek, Baran, Chmiel, Wrona (libero) oraz Broszkiewicz, Zielińska, Ruszel i Pyrć

Tomasz Klocek (trener AZS Skawa UEK): – W tej chwili zespół jest tak mocny i tak słaby momentami, że nie można wskazać kto powinien wyjść w szóstce, a kto powinien zacząć na ławce rezerwowych. W pierwszym secie nie było łatwo. Emocje powolutku opadają z dziewczyn i jeszcze odczuwamy trochę skutki porażki na Wiśle. Pojawia się czasem wielka niepewność, ale w pozostałych dwóch setach cały zespół grał już bardzo ładnie i myślę, że to dobry prognostyk przed meczem z Krosnem.