Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Po zwycięstwie w Suwałkach Fart liderem tabeli

I liga M: Po zwycięstwie w Suwałkach Fart liderem tabeli

Fart Kielce

Fart Kielce zadziwia! Podopieczni Dariusza Daszkiewicza wygrali już czwarty mecz w tym sezonie! Tym razem kielczanie, po dalekiej podróży, ograli w Suwałkach miejscowy Ślepsk 3:1. I zostali samodzielnym liderem tabeli I ligi mężczyzn.

Spotkanie, już tradycyjnie, rozpoczęło się od nie najlepszej postawy kieleckich siatkarzy. "Farciarze" szybko pozwolili wyjść gospodarzom na kilkupunktowe prowadzenie. Trener Dariusz Daszkiewicz próbował wstrząsnąć zespołem i dwukrotnie w kluczowych momentach wziął czas. Niestety na nic się to zdało. Kielczanie nie zdołali zmniejszyć straty i ostatecznie przegrali pierwszego seta sześcioma punktami.

Potem na parkiecie rządził już jednak stary, dobry Fart. W drugiej części spotkania gra była jednak wyrównana. Gospodarze przez dłuższy czas nie dawali kielczanom objąć większego prowadzenia. Fart zaliczył jednak fantastyczną końcowkę, dzięki której zmiażdżył graczy z Suwałk, wygrywając 25:20.

Gospodarze nie odpuszczali – w trzecim secie wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Pogoń Farta trwała bardzo długo, bo gracze Daszkiewicza do remisu doprowadzili dopiero przy wyniku 17:17. To nie był jednak koniec walki, ponieważ kielczanie zwycięstwo zapewnili sobie w samej końcówce seta.

Czwarty set przyniósł dużo emocji. Fart długo prowadził 1-2 punktami, ale gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry kielczanom. I to przyniosło efekty, bo Ślepsk zdołał wyjść na prowadzenie 20:19. Ale wtedy po raz kolejny charakter pokazali "Farciarze". Gracze Daszkiewicza błyskawicznie zdobyli dwa punkty i już zwycięstwa nie oddali.

Dzięki porażce Jokera Piła (2:3 z Gorzowem), Fart Kielce został samodzielnym liderem pierwszej ligi. Za tydzień kielczan czeka kolejny daleki wyjazd – beniaminek zagra z Morzem Szczecin.

Ślepsk Suwałki – Fart Kielce 1:3

(25:19, 20:25, 23:25, 22:25)