Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Orzeł odrobił straty z zeszłego tygodnia

I liga M: Orzeł odrobił straty z zeszłego tygodnia

fot. archiwum

Międzyrzeczanie odrobili w sobotę porażkę z gorzowianami we własnej hali. Po zaciętym, trwającym dwie godziny boju wygrali trudny mecz w Jaworznie. - Najbardziej cieszy mnie mała liczba własnych błędów - przyznał szkoleniowiec Orła, Andrzej Stanulewicz.

Skład Energetyka budzi respekt, ale mocna personalnie drużyna okazuje się nie być monolitem na boisku. W sobotę znakomicie wykorzystały to ,,Orły”, oddając rywalom tylko jedną partię.

W pierwszym secie przewagę długo mieli miejscowi, lecz w końcówce międzyrzeczanie objęli prowadzenie 19:18 i nie oddali go już do końca. Trzy następne odsłony miały bardzo podobny przebieg: najpierw zdecydowane prowadzenie Orła, a potem wynik oscylujący koło remisu i zażarta, niezwykle emocjonująca walka o zwycięstwo na przewagi. W partii numer dwa więcej sportowego szczęścia mieli jaworznianie, zaś w dwóch następnych fortuna była po stronie przyjezdnych.

Naszym chłopakom najwyraźniej nie służy kilkupunktowa zaliczka, bo wtedy… po prostu przysypiają. Gdy walczą punkt za punkt, nie mają problemów z koncentracją i grają z dużą odpowiedzialnością – przekonywał kierownik ,,Orłów” Maciej Nowak.Atutem drużyny z Międzyrzecza było w sobotę znakomite uzupełnianie się wszystkich formacji. Gdy zawodziło przyjęcie, niekonwencjonalnymi zagraniami popisywał się rozgrywający Maciej Fijałek. Nieszczelności w bloku były rekompensowane obronami w polu, a błędy w kontrach – trudnymi zagrywkami. Bez zarzutu spisali się też trzej najmłodsi zawodnicy. Niespełna 20-letni Patryk Strzeżek świetnie radził sobie w ataku, 22-letni Dominik Żmuda nie zawodził na skrzydle, 24-letni Piotr Świerżewski zaliczył udany występ na środku siatki, zaś zaledwie 19-letni Mariusz Szulikowski znakomicie zastąpił w drugim secie na pozycji przyjmującego Michała Jakubczaka.

Andrzej Stanulewicz, szkoleniowiec Orła AZS AWF: – W Jaworznie zagraliśmy o wiele konsekwentniej niż w derbowym meczu z gorzowianami. Wyciągnęliśmy wnioski z tamtej porażki i tym razem końcówki trzech zaciętych setów należały do nas. Najbardziej cieszy mnie mała liczba własnych błędów.

Energetyk Jaworzno – Orzeł Międzyrzecz 1:3

(25:27, 25:23, 23:25, 25:27)

Składy zespołów:

Energetyk: Syguła, Kozioł, Tepling, Kurian, Gorzewski, Kaźmierski, Rzędzicki (libero) oraz Kozłowski, Szopa i Antosik.

Orzeł: Fijałek, Matusiak, Stancelewski, Strzeżek, Żmuda, Świerżewski, Grześkowiak (libero) oraz Jakubczak i Szulikowski.

Zobacz również:

Wyniki 4. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved