Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GTPS pokonał lidera

I liga M: GTPS pokonał lidera

x - [stare] GTPS Gorzów Wlkp.

Po raz kolejny gorzowianie wygrywając 2:0, nie potrafili wytrzymać presji. Joker doprowadził do tie-breaka, w którym zwyciężyli jednak gospodarze. Momentami mecz stał na naprawdę wysokim poziomie, więc emocji nie zabrakło.

Od początku tego spotkania nikomu punkty nie przychodziły łatwo. Pierwszą przewagę uzyskali gorzowianie po asie serwisowym rozgrywającego Konrada Woronieckiego (12:10). Trzy dobre zagrywki Mateusza Jasińskiego pozwoliły pilanom odrobić straty, a nawet objąć jednopunktowe prowadzenie (17:16). W końcówce po udanym ataku Marcina Olichwera trener przyjezdnych poprosił o przerwę (23:22). Widowiskowym atakiem ze środka siatki partię na korzyść gorzowian zakończył Adrian Hunek.

Zupełnie inną historię  miała druga odsłona. Na początku seta siatkarze walczyli punkt za punkt. W połowie jednak przewagę wypracowali gorzowianie (12:9). Kolejno kilka piłek z rzędu stracili zawodnicy Jokera i prowadzenie gospodarzy było już bardzo zdecydowane (19:12). Kiedy wydawało się, że jest już za późno na odrabiane strat, w polu zagrywki pojawił się Mariusz Gaca i przy jego serwisie goście znacząco podreperowali wynik (22:19). W końcówce lepsi okazali się jednak siatkarze Sławomira Gerymskiego.

W trzeciej odsłonie główny aktor był tylko jeden. Joker zaledwie na krótką chwilę pozwolił prowadzić rywalowi (3:2). W dalszej części partii przewagę pogłębiali siatkarze z Piły (6:4, 10:6). Po serii trudnych zagrywek Łukasza Polańskiego przewaga przyjezdnych znacząco wzrosła (14:7). Nie podjęli walki w tym secie gorzowianie, a skutecznym atakiem partię zakończył Radosław Zbierski.

Do połowy czwartego seta dwupunktowe prowadzenie należało go GTPSu (3:1, 6:4,10:8). W drugiej części role się odwróciły i mocniejszym głosem przemówił Joker (14:11, 17:12, 19:16, 21:18). W końcówce gorzowianom udało się zdobyć punkt kontaktowy, ale po przerwie na życzenie trenera Rolanda Dembończyka to pilanie odnieśli zwycięstwo.

Początek ostatniej odsłony toczył się wyrównanie. Przy prowadzeniu GTPSu 6:4 szkoleniowiec Jokera poprosił o czas. Stratę pilanie nadrobili dzięki dwóm udanym atakom Radosława Zbierskiego, ale przy zmianie stron to gospodarze nadal wygrywali (8:7). Partię zakończył środkowy z Gorzowa Michał Stępień, który przy stanie 13:13 dwoma zagrywkami trafił pilskiego libero. Po porażce Joker z pozycji lidera spadł na 3. miejsce w tabeli.

GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła 3:2
(25:23, 25:22, 14:25, 23:25, 15:13)

Składy:
GTPS Gorzów: Hunek, Olichwer, Woroniecki, Grzesiowski, Kupisz, Mischke, Ratajczak (L) oraz Wroński, Szlubowski, Mach, Stępień
Joker Piła: Chwastyniak, Jasiński, Marciniak, Lach P., Zbierski, Gaca, Sufa (L) oraz Lach M., Jurkoić, Polański

Po meczu powiedzieli:
Przemysław Lach (środkowy Jokera Piła): – Pierwsze dwa sety nie układały się po naszej myśli. Mieliśmy przede wszystkim problemy z przyjęciem. W kolejnych odsłonach graliśmy już lepszą siatkówkę. Udało się wygrać dwie partie i zdobyć jeden punkt. W tym meczu było kilka akcji na naprawdę wysokim poziomie. Tie-break jak wiadomo rządzi się innymi prawami. Myślę, że chłopaków z Gorzowa stać na wiele. Dzisiaj pokazali się z bardzo dobrej strony.

Adrian Hunek (środkowy GTPSu Gorzów): – W końcówce tego spotkania było już naprawdę gorąco. Dzisiaj udało się nam przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mamy dziwną mentalność. Prowadząc 2:0, nie potrafimy wygrać trzeciego seta. Wydaje mi się, że wynika to z braku doświadczenia – zawodnicy w naszej drużynie są w większości młodzi. Na pewno też bardziej musimy się zgrać. Jestem pewien, że możemy namieszać w tabeli, skoro wygrywamy dwa pierwsze sety z Fartem i Jokerem, a to przecież jedne z najsilniejszych zespołów w lidze. W Gorzowie jest duży potencjał.