Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Akademicy z Nysy nadal bez zwycięstwa

I liga M: Akademicy z Nysy nadal bez zwycięstwa

AZS Akademicki Związek Sportowy

Czwarty mecz i czwarta porażka. Siatkarze AZS-u PWSZ Nysa z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę I ligi mężczyzn. W ostatnim spotkaniu na własnym parkiecie w czterech setach ulegli spadkowiczowi z PlusLigi, Treflowi Gdańsk.

Pierwszą partię doskonale rozpoczęli gdańszczanie. Podopieczni Jerzego Strumiły po kilku minutach prowadzili 8:0. Gospodarze nie potrafili skończyć żadnego ataku, co skutecznie wykorzystywali gdańszczanie. Siatkarze AZS-u mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, a także z jej wykonaniem. Właśnie po zepsutym serwisie akademików, Trefl zdobył 25. punkt.

Drugi set nieco lepszy w wykonaniu gospodarzy. Podopieczni trenera Palacza co prawda przegrali, ale przewaga gości nie była już tak wysoka jak w pierwszej partii. Set kończy się tak samo jak wcześniejszy – błędem nysan w polu zagrywki.

Dość nieoczekiwanie potoczył się dla siatkarzy z Pomorza set numer trzy. Gdańszczanie od początku uzyskali kilka punktów przewagi. Przy stanie 20:14 dla Trefla w szeregach podopiecznych Jerzego Strumiły „coś się zacięło". Akademicy odrobili straty i ostatecznie wygrali tego seta na przewagi do 24, po bloku na Michale Chaberku.

Ostatni set pokazał, że wcześniejsza partia to tylko wypadek przy pracy. Gdańszczanie starannie utrzymywali wypracowaną przez siebie przewagę, wygrywając do 15, a cały mecz 3:1.

AZS PWSZ Nysa – Trefl Gdańsk 1:3
(12:25, 20:25, 26:24, 15:25)