Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo Chemika Police

I liga K: Kolejne zwycięstwo Chemika Police

x - [stare] Chemik Police

Siatkarki Chemika Police zanotowały dziś kolejne ligowe zwycięstwo. Mimo nienajlepszego początku pokonały beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego 3:1., głównie dzięki fantastycznym zagrywkom. Kolejne trzy punkty dały Chemikowi pozycję lidera tabeli.

Na początku spotkania obserwowaliśmy zaciętą walkę z obu stron, ale w pewnym momencie gospodynie zaczęły popełniać proste błędy jak np. atak w aut na pojedynczym bloku. Wskutek czego przyjezdne odskoczyły na cztery oczka, kiedy to m. in. po dobrej zagrywce Karoliny Michalkiewicz było 8:4. Natychmiast o czas poprosił trener Mariusz Bujek, a tuż po nim pięknie rozegraną przez Katarzynę Ciesielską piłkę skończyła Katarzyna Bury, a Natalia Matusz skutecznie obiła blok rywalek i było 8:6. Kilka minut później było już jednak 11:6, kiedy to m.in. punktową zagrywką popisała się Agnieszka Rajkowska, a następnie w aut uderzyła Bury. Chemik starał się jak mógł odrobić stratę, wzmocnił zagrywkę, a rywalki zaczęły się mylić. Wskutek czego podopiecznym Mariusza Bujka udało się zbliżyć na jeden punkt (14:13). Potem jednak podopieczne trenera Mikołajczyka zaczęły jednak dobrze grać blokiem, o czym przekonała się m. in. niebędąca w pełni zdrowa Ewa Kwiatkowska. Skutkiem był wynik na tablicy, który brzmiał 19:14 dla gości. Przyjezdne już do końca partii kontrolowały jej przebieg. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która utrudniała gospodyniom przyjęcie i co za tym idzie wyprowadzanie akcji. Policzanki popełniały też bardzo dużo błędów i skutkiem była porażka do 17.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana. Przez pierwszą część seta żadnemu z zespołów nie udało się wypracować wyższej przewagi niż dwupunktowa. Przy stanie 9:7 dla Chemika asem serwisowym popisała się Ciesielska i gospodyniom udało się odskoczyć na trzy oczka. Natychmiast zareagował trener Mikołajczyk biorąc czas, po którym jego podopieczne zdobyły ósmy punkt. Po bloku w wykonaniu Bury i Magdaleny Soter przewaga policzanek wzrosła już do czterech punktów (13:9). Przyjezdne próbowały odrabiać straty i kilka minut później dzięki udanemu blokowi zbliżyły się na dwa oczka(14:12), ale za chwilę popełniły własny błąd i przewaga Chemika znów wynosiła cztery punkty( 16:12). Swoje koleżanki do walki próbowała jeszcze poderwać Rajkowska zagrywając asa na 17:15. Kilka minut później na tablicy widniał już wynik 23:18, kiedy to najpierw w polu zagrywki pomyliła się Karolina Wiśniewska, następnie asem serwisowym popisała się Bury, a za chwilę przyjezdne pomyliły się w ataku. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla Chemika po udanym zbiciu Kwiatkowskiej.

Już na początku trzeciej partii zarysowała się przewaga siatkarek z Polic, kiedy to po serii dobrych zagrywek Justyny Raczyńskiej było 7:1. Przyjezdne miały ogromne kłopoty z przyjęciem i wyprowadzeniem akcji, a gospodynie głównie w osobach Natalii Matusz i Katarzyny Bury udanie kontrowały. Chwilę później jednak policzankom przydarzyła się seria błędów m.in. autowy atak Bury na czystej siatce czy nieudane ataki Matusz. Po punktowej zagrywce Katarzyny Możdżeń było już tylko 10:8 dla Chemika. Kilka minut później przewaga gospodyń znów znacznie wzrosła, kiedy to dwa razy z rzędu udanie kiwnęła Ciesielska, a następnie błąd popełniły przyjezdne i było 15:9, a za chwilę po punktowej zagrywce Ciesielskiej i pojedynczym bloku świetnie grającej Soter 18:11. Ta przewaga pozwoliła, aby Chemik ze spokojem kontrolował dalszą część seta. W końcówce świetnymi atakami popisywała się Natalia Matusz, o czym boleśnie przekonała się trafiona przypadkowo piłką po jednym z jej ataków Katarzyna Buchalska. Matusz atakiem też zakończyła seta wygranego przez Chemika do 15.

Czwarta i ostatnia jak się potem okazało odsłona to była już całkowita dominacja policzanek. Już na samym początku świetne zagrywki Justyny Raczyńskiej i udane kontry szczególnie Matusz i Soter pozwoliły im wyjść na prowadzenie 7:0. Wyraźnie rozbiło to siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego, które popełniały bardzo dużo własnych błędów, szczególnie na zagrywce a dodatkowo znakomity serwis Chemika nie pozwalała im skutecznie wyprowadzać akcji. Niezwykle czujna na bloku była Soter, przez którą ciężko się było przebić. Set zakończył się wynikiem 25:13 po punktowej zagrywce wprowadzonej chwilę wcześniej Moniki Bryczkowskiej.

Chemik Police- Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1

(17:25. 25:21, 25:15, 25:13)

Chemik: Ciesielska, Bury, Matusz, Raczyńska, Kwiatkowska, Soter, Kuchczyńska(libero) oraz Kazaniecka, Ostrowska, Pomykacz i Bryczkowska

Jedynka: Przepiórka, Michalkiewicz, Wiśniewska, Buchalska, Wołoszyn, Rajkowska, Korzycka (libero) oraz Możdżeń i Wankiewicz