Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Egipski Zamalek gotowy do walki w Klubowych MŚ

Egipski Zamalek gotowy do walki w Klubowych MŚ

fot. archiwum

We wtorek startują Klubowe MŚ. Weźmie w nim udział między innym egipski klub Zamalek, dla którego będzie to debiut w turnieju międzynarodowym. W sobotę siatkarze zakończyli zgrupowanie w Rosji i stamtąd udali się prosto do Doha w Katarze.

Podczas obozu szkoleniowego odbyło się kilka spotkań towarzyskich, podczas których trener Ahmed Moustafa testował wszystkich zawodników oraz obmyślał strategię na turniej w Doha.

Do zespołu dołączyło ostatnio dwóch uznanych zawodników – Mohamed Gabal i Ahmed Ali El Sheikh. W maju, podczas klubowych mistrzostw Afryki, tych dwóch zawodników wzięło na siebie ciężar gry w finałowym pojedynku z ekipą Al Ahly.

Zamalek ma na swoim koncie cztery tytuły klubowego mistrza Afryki. W składzie zespołu jest kilku zawodników z reprezentacji kraju, która okazała się najlepsza w mistrzostwach Afryki rozgrywanych w marokańskim Tatouan na początku października. Są to: Ashraf Aboulhassan, Mohamed Ali, Saleh Fathy oraz Mohamed Abdel Moneim.Egipski klub w Doha zagra w grupie A wraz z ekipą Trentino Betclic, Zenitem Kazań i Corozal z Portoryko.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved