Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drugie ligowe zwycięstwo Metalu Galati

Drugie ligowe zwycięstwo Metalu Galati

Milena Radecka (Sadurek)

Dobra passa Metalu Galati trwa. W 3. kolejce rumuńskiej A1 zespół Mileny Sadurek zanotował na swoim koncie drugie zwycięstwo, pokonując 3:0 VC Single Piatra Neamt. Metal po trzech kolejkach ma na swoim koncie dwa zwycięstwa.

Podopieczne Zorana Terzićia potrzebowały niewiele ponad 60 minut, by pokonać VC Single Piatra Neamt. Pierwszą partię drużyna Mileny Sadurek pewnie wygrała do 18. Wyrównaną walkę gospodynie zdołały prowadzić tylko do stanu 11:11, później dominacja drużyny mistrza Rumunii była znacząca.

Najbardziej zaciętym fragmentem meczu był zdecydowanie drugi set. Gospodynie wykorzystując serię błędów popełnionych przez Galati, zaczęły odrabiać starty i w końcówce zmniejszyły dystans dzielący je od zespołu Mileny Sadurek na zaledwie jeden punkt (23:24). Większe doświadczenie sprawiło jednak, że podopieczne Zorana Terzića wygrały decydującą akcję i zwyciężyły drugą partię do 23.

W trzecim secie Metal Galati prowadził swoja grę już dużo spokojniej, a jego przewaga na boisku była bezdyskusyjna. Ekipa mistrza Rumunii wygrała ostatnią partię do 19, zwyciężając tym samym w całym spotkaniu 3:0. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Piatra Neamt, po 3. kolejce drużyna Mileny Sadurek ma na swoim koncie dwa wygrane mecze.

VC Single Piatra Neamt – CSU Metal Galati 0:3

(18:25, 23:25, 19:25)

źródło: reprezentacja.net