Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Udany debiut Devenkovej. Prerov ciągle bez zwycięstwa

Czechy: Udany debiut Devenkovej. Prerov ciągle bez zwycięstwa

liga czeska (K)

W czeskiej siatkarskiej Extralidze kobiet w dalszym ciągu na czele tabeli są siatkarki z TJ Sokola Fridek Mistek, które w ostatnim pojedynku ligowym, pokonały ekipę z Olomouca w trzech setach. 1 listopada czeka je mecz z ostatnim Libercem.

Tym samym podopieczne świeżo upieczonej trenerki Alexandry Devenkovej mają jeden punkty przewagi nad drugą drużyną rozgrywek z Prostejova i dwa nad Olympem Praga. Sytuacja w czeskiej siatkarskiej ekstraklasie może być nieco złudna, bowiem VK Prostejov jest jedyny niepokonanym do tej pory zespołem a zajmuje dopiero drugie miejsce.

Dwa pierwsze sety piątkowego meczu we Fridku Mistku były bardzo wyrównane. Niesione dopingiem 200 kibiców gospodynie w końcówkach dwóch pierwszych setów zachowały więcej zimnej krwi i rozstrzygnęły te partie na swoją korzyść. Partia trzecia była już tylko formalnością. – Rywalki biły nas na głowę bojowością. To jest przyczyna naszej porażki – powiedział po spotkaniu Jiri Teply trener ekipy z Olomouca.

Emocji nie brakowało także w Sternberku, gdzie miejscowe siatkarki mimo iż były bardzo bliskie porażki 0:3 z ekipą Prerov, to zdołały pokonać rywalki 3:2. Tym samym zespół z Prerova zaprzepaścił niepowtarzalną okazję na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach a tym samym opuszczenia ostatniego miejsca w żeńskiej ekstraklasie.