Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Witczak: Kibicujemy każda każdej

Anna Witczak: Kibicujemy każda każdej

fot. archiwum

Z szóstkowej zawodniczki została zmienniczką, z Kalisza przeniosła się do Muszyny, a w ostatnim meczu walnie przyczyniła się do zwycięstwa nad wicemistrzyniami Polski. - Naszą mocną stroną jest właśnie zespołowość - mówi Anna Witczak.

Dotąd przyzwyczajona byłaś do gry w wyjściowej szóstce, teraz pełnisz rolę zmienniczki – odpowiada ci to?

Anna Witczak:Kiedy wchodzę chcę się pokazać z jak najlepszej strony, choć nie jest to dla mnie łatwa sytuacja, bo nie mam takiego obycia z boiskiem jak zazwyczaj to bywało. Trzeba jednak maksymalnie się koncentrować i mobilizować, żeby te akcje, które są dane zmienniczkom, wykonać jak najlepiej.

W ostatnim meczu zmieniłaś Joannę Mirek, nie łatwo chyba zastąpić liderkę zespołu…Dokładnie tak. Wszystkie zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężki sezon, dużo meczów, dlatego wchodząc w chwilach słabszej dyspozycji koleżanek staramy się je zastąpić najlepiej jak tylko się da. Myślę, że naszą mocną stroną jest właśnie zespołowość. Współpracuje się nam bardzo dobrze. Nikt nie ma do nikogo pretensji, jeśli zostaje zmieniony. Kibicujemy każda każdej.

Analizowałyście już mecz z Bielskiem? Wiecie skąd tyle błędów w waszej grze?

Na pewno było bardzo dużo popsutych zagrywek, wiele przez to punktów traconych seriami. Brakowało nam też dokładnego przyjęcia. Momentami ten mecz wyglądał jak plażówka (śmiech), mnóstwo przebijanych akcji, takiego „pozbywania się piłki". Było to naprawdę nerwowe spotkanie, bo w tym sezonie raz my wygrywałyśmy, raz Bielsko i o kolejne zwycięstwo była walka, a każda z drużyn chciała to wygrać. Widoczne jest, że Bielsko nie gra jeszcze w swoim optymalnym składzie. Czuć przede wszystkim brak Kasi Skorupy. Kiedy ona wróci, gra bielszczanek będzie na pewno bardziej poukładana. Mimo to uważam, że Ania Kaczmar naprawdę fajnie sobie radzi i widać, że coraz lepiej dogrywa się z każdą z zawodniczek. Naprawdę bardzo się cieszę, że wygrałyśmy ten mecz i to za trzy punkty.

* Rozmawiała Joanna Majtyka – Reprezentacja.net

całość wywiadu w serwisie Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved