Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALS: W Rybniku po 5. kolejce spotkań

ALS: W Rybniku po 5. kolejce spotkań

fot. archiwum

Z kompletem zwycięstw w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w tabeli przewodzi Jedynka Jankowice II. Po piętach depczą jej siatkarze Dwójki Świerklany oraz Jar-Trans Fox Pszów i Sorayi-TKKF Pawłowice. Pod koniec października rozegrano 5. kolejkę spotkań.

Mecz starych znajomych rozgrywany w miłej atmosferze .Wygrywają gospodarze kontrolując cały przebieg meczu…  W setach do 17, 19 i 22. Sędzia Marian Żyliński ocena 6.

Soraya-TKKF Pawłowice – Artus Żory 3:0

Ostatnie miejsce w tabeli uśpiło troszkę czujność gospodarzy, którzy pierwszego seta przegrywają do 14. Drugi set bardzo podobny do pierwszego, ale zmiany i na parkiecie pojawia się zawodnik z nr 1 i gospodarze pokazują dobrą siatkówkę i wygrywają tego seta do 11. Trzeci set bez zmian kadrowych, ostra walka punkt za punkt, ale w końcówce większe doświadczenie gospodarzy górą i wygrywają go do 20, set czwarty podobny do trzeciego, nieznaczne prowadzenie Gości, przy stanie 19-22 dla Geotimu zmiana na pozycji rozgrywającego w drużynie gospodarzy i wchodzi Darek Zachewicz i wynik na tablicy po kilku akcjach 24-24. Ale Gospodarze wykonują zagrywkę, my nie kończymy, atak Dwójki Świerklany w aut, przy naszej zagrywce, dobre przyjęcie rozegranie piłki na skrzydło, atak, blok. Olimpia Geotim wygrywa seta IV. Tie break od początku prowadzenie gospodarzy 3-0, później pogoń zawodników z Kamienia i przegrywamy do 10. Sędzia Tadeusz Paszek ocena 3.

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój – Olimpia-Geotim Rybnik 3:2

Set pierwszy gra punkt za punkt do 9 potem przewaga gości i 17:25. Set drugi punkt za punkt do 10 i 17:25. Trzeci po równo do 8 końcówka 20:25. Miejscowi dobra obrona w polu lecz bez ataku, przyjezdni wykonali plan lecz musieli popracować. Sędzia Paweł Karpiński ocena 6.Jedynka Jankowice -Jar-Trans Fox Pszów 0:3

Mimo tego, że zagraliśmy w nieco zmienionym składzie, nie zmieniło to sytuacji, która zaistniała na boisku. Niestety po raz trzeci przesypiamy 2 pierwsze sety, by potem się przebudzić i grać z przeciwnikiem na równi. Dziś na boisku lepszym zespołem była drużyna gości. Golejów mimo dopingu młodej publiczności przegrywa mecz, ale wygrywa doświadczenie na kolejne mecze… Sędzia Andrzej Szruba ocena 5.

Lumen Golejów – Beer Team Rybnik 1:3

Gospodarze wyczuli możliwość wygrania pierwszego seta i wywalczyli sobie bezpieczną czteropunktową przewagę. Lecz jak to często w siatkówce się zdarza pomimo dość wyraźnego prowadzenia 24:21 ostatecznie to goście wygrywają pierwszego seta do 24. Pewne zmiany kadrowe Geomostu doprowadziły do zmiany wyglądu gry i wypracowania 4 punktowej przewagi. Ostatecznie set bez żadnych większych historii kończy się zwycięstwem gospodarzy do 22. Trzeci set od początku po obu stronach wydawał się jakiś nerwowy. Atmosfer dawało się wyczuć z ławki. W tym secie dobra gra serwisowa Piasków, trafiła na wahania formy przyjmujących Geomostu co doprowadziło do dziesięciopunktowej przewagi punktowej i wygraniu tego seta do 14. Czwarty set od początku kontrolowany przez gości, tylko na moment Geomostowi udało się zniwelować różnicę i wyjść na prowadzenie ale brak skuteczności w ataku nie pozwalał na utrzymanie prowadzenia. Przy stanie 17:17 jeszcze mieliśmy nadzieje na tie-break, ale goście szybko rozwiali je. W setach 24-26, 25-22, 14-15 i 20-25. Sędzia Łukasz Walocha ocena 3.

Geomost Wodzisław – TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 1:3

Z przykrością muszę stwierdzić, że gdyby nie kontuzja Marka, to w meczu nie wydarzyłoby się nic ciekawego… Mecz bez historii. Choć zapowiadał się ciekawie, bo goście zaczęli od 5-2. Gospodarze szybko sytuację opanowali, pogonili przeciwników zagrywką i grali swoje. Set do 17. W II secie obie drużyny zmieniły składy, ale obraz gry się nie uległ zmianie, na dodatek wspomniana kontuzja zamieszała w szykach Leonów. Set do 19. III set najbardziej wyrównany, bo najtrudniejszy dla drużyny wygrywającej gładko 2-0. Na szczęście koncentracji wystarczyło do końca. Set do 22. Kibice trochę się skarżyli, bo spodziewali się więcej walki. Pozostaje mi zaprosić na kolejne mecze – obiecujemy walkę!  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5.

Jedynka Jankowice II – Leon Internet Rybnik 3:0

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved