Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wypowiedzi po meczu AZS Białystok – MKS Dąbrowa Górnicza

Wypowiedzi po meczu AZS Białystok – MKS Dąbrowa Górnicza

fot. archiwum

W trzysetowym pojedynku zawodniczki Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza pokonały zespół Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok. Trener Waldemar Kawka i kapitan Magdalena Śliwa zgodnie przyznali, że zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Magdalena Śliwa (MKS Dąbrowa Górnicza): Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy spotkanie na ciężkim terenie. W Białymstoku wszystkie mecze, jakie grałyśmy, były nerwowe i nie zawsze się kończyły naszym zwycięstwem. Po mimo tego że mówiło się, że Białystok ma problemy, to widać, że dziewczyny zaczynają się zbierać i będą groźne. Najważniejsze są trzy nasze punkty.

Joanna Szeszko (AZS Białystok): Porażka na naszym parkiecie na pewno boli, bo wyszłyśmy do tego meczu skoncentrowane i zmobilizowane. I od początku było widać, że gra się nam układała. W każdym secie zagrałyśmy dobrze zagrywką, by utrudnić przeciwniczkom grę na siatce. (…)

Waldemar Kawka (trener MKS-u Dąbrowy Górniczej): AZS zagrał dobrze w tym meczu, napsuł na sporo krwi. Początek spotkania potwierdzał, że to nie będzie łatwy mecz. Na szczęście moja drużyna zagrała trudną zagrywką, czujniej w bloku i przełamaliśmy pierwszego seta, bo mogło być różnie. (…)Wiesław Czaja (trener AZS-u Białystok): Chciałbym pogratulować zespołowi z Dąbrowy Górniczej zwycięstwa. Spodziewałem się ambitnej gry mojego zespołu, która była. Zabrakło nam trochę szczęścia. Jesteśmy teraz na takim etapie, w którym powinno się rozgrywać dużo meczów, turniejów, itd. Tego nie było w okresie przygotowawczym. Te mecze z pierwszych kolejek powinny być grane przed rozpoczęciem sezonu. (…)

Notowała i opracowała Anna Jawor

Więcej w serwisie sportowefakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved