Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: To była próba, z której wyszlismy zwycięsko

Ljubo Travica: To była próba, z której wyszlismy zwycięsko

Ljubo Travica

Resovia Rzeszów w trzech setach pokonała  drużynę z Jastrzębia. Po meczu trenerzy oraz zawodnicy byli zgodni w swych opiniach, a trener Ljubo Travica świetnie sprawdził się w roli ... tłumacza, przekładając słowa trenera przyjezdnych na język polski.

Grzegorz Łomacz (kapitan Jastrzębskiego Węgla): Przede wszystkim gratuluję drużynie przeciwnej znakomitego meczu i wygranej. Niestety przez pierwsze dwa sety przeciwnicy mocno ryzykowali zagrywką i to się opłaciło, ponieważ mieliśmy problem z wyprowadzeniem ataku. W trzecim secie to my przycisnęliśmy rywala – zaczęliśmy grać bardziej z głową. Mieliśmy szansę na wygranie tego seta, jednak nie udało się. Myślę, że zabrakło nam takiego punktu zaczepienie w postaci tej jednej partii i może ta nasza gra by jakoś „ruszyła".

Krzysztof Gierczyński (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Po takim meczu ręce składają się nam same do oklasków. Zdobyliśmy 3 punkty, zwyciężając z bardzo mocnym przeciwnikiem. Nasza gra układała się od samego początku. Dobrze zagrywaliśmy, byliśmy skuteczni w ataku. Praktycznie w każdym elemencie pokazaliśmy się z dobrej strony. Widać, że z meczu na mecz ta drużyna stanowi monolit i w trudnych momentach – bo takie były w trzecim secie, potrafiliśmy przeważyć szalę zwycięstwa na naszą korzyść. To cechuje dobre drużyny, a my chcemy taką drużyną być i powoli taką się stajemy.

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego Węgla): Nie jestem zadowolony z tego meczu. Mieliśmy dobre momenty, ale nie udało się zdobyć nawet punktu. Zagraliśmy bardzo nierówno, na co dowodem były częste zmiany i rotowanie ustawieniami na boisku. Poprawnie zagrali zmiennicy. Gratuluję Resovii zasłużonego zwycięstwa, zawodnikom bardzo dobrej gry, a Tobie Ljubo świetnego opanowania języka polskiego (śmiech).

Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu. Zwycięstwo 3:0 z takim przeciwnikiem naprawdę może cieszyć. To była dla nas próba, z której wyszliśmy zwycięsko. Myślę, że Jastrzębie będzie w tym sezonie obok Skry naszym najgroźniejszym rywalem, dlatego 3 punkty cieszą podwójnie. Bardzo ciężko trenujemy. W tym momencie interesuje mnie tylko jedna sprawa – zachowanie zawodników na boisku, realizowanie założeń taktycznych. O ich grę jestem spokojny. Pierwsze dwa sety były w naszym wykonaniu bardzo dobre, natomiast w trzecim secie pomimo nienajgorszej gry nie zrealizowaliśmy założeń taktycznych, a nawet zawodnicy robili wszystko odwrotnie. W końcówce jednak mieliśmy dużo szczęścia. Rafael Redwitz zablokował 2-krotnie rywala, a do tej pory w poprzednich meczach zdobył w tym elemencie tylko jeden punkt. Jeśli byśmy przegrali trzeciego seta losy pojedynku mogłyby potoczyć się całkiem inaczej.