Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ważne punkty siatkarek Politechniki Radomskiej

II liga K: Ważne punkty siatkarek Politechniki Radomskiej

ligi polskie - II liga

Zawodniczki AZS-u Politechniki Radomskiej po serii słabszych spotkań wreszcie były górą nad rywalkami. Z boiska pokonana schodziła drużyna Orła Elbląg. Podopieczne Aleksandra Klimczyka dobrze spisywały się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

– Kluczem do dzisiejszego zwyciestwa była zagrywka, mocny atak i blok – potwierdził trener gospodyń.

Pierwsza akcja zwiastowała niezwykle wyrównane spotkanie. Żadna ze stron nie mogła zdobyć punktu przez dłuższy czas. W ostateczności "oczko" padło łupem radomianek. Siatkarki AZS-u od samego początku atakowały mocno, celnie i skutecznie, jednakże psuły sporo zagrywek. Na pięć punktów przyjezdne zdobyły tylko jeden ze swojej gry. Na szczęście, w połowie seta serwis Politechniki "zaskoczył". Jako pierwsza w boisko wstrzeliła się Natalia Karwowska, ale elblążanki odpowiedziały tym samym. Złe przyjęcie w radomskim zespole spowodowało, że w ataku rozkręciła się ekipa Orła. Przy stanie 21:22 kolejną długą wymianę zakończyła Joanna Walczak. W ostateczności jednak premierową odsłonę do 23 wygrały podopieczne Andrzeja Jewniewicza.

W drugiej partii na dobre otworzył się "worek z asami". Najpierw przy prowadzeniu 7:4 przy serwisie Iwony Pasiecznej piłka przeszła po taśmie, a w następnej akcji spadła przed końcową linią boiska. Później punkty dołożyły jeszcze: Karbowska i Magdalena Cieplak. Do tego AZS wielokrotnie złapał na bloku rywalki, stąd nie dziwi wysoka porażka Elbląga do 16.

Trzeci set to znów dobra gra w zagrywce, tym razem asy Iwony Lachowskiej na 3:1 i 5:1. Radomiankom udało się też dwa razy pod rząd zatrzymać Izabelę Cieżyńską, oprócz tego sporą pracę w polu wykonała Katarzyna Pluskota. Siatkarki AZS-u uważnie obserwowały przeciwniczki i w zależności od ich ustawienia albo kiwały tuż za blok, albo atakowały bardzo mocno. Partię trzecią wygrały do 20.

Czwarta część spotkania miała podobny przebig do dwóch poprzednich. Gospodynie starały się jak najbardziej utrudnić przeciwniczkom przyjęcie, przez co rozgrywająca została wyłączona z kombinacyjnej gry, a to z kolei umożliwiło na zdobywanie następnych punktów blokiem. Natomiast w drużynie Politechniki atak rozkładał się na wszystkie zawodniczki. Mecz zakończył autowy atak Marty Żmudzińskiej.

AZS Politechnika Radomska – E.Leclerc Orzeł Elbląg 3:1
(23:25, 25:16, 25:20, 25:18)

AZS Politechnika Radomska: Karbowska, Lachowska, Walczak, Jaroszek, Kucharska, Pasieczna, Pluskota (libero) oraz Sekutowska, Nadziałek, Cieplak
Orzeł Elbląg: Adamkowska, Pilarek, Żmudzińska, Sosnowska, Cieżyńska, Tracz, Pfeiffer (libero) oraz Frąszczak, Ciołek, Wąsik, Krypska

*Autor: Agata Kołacz (SportRadom.pl)