Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Grały przeciw swoim idolkom

II liga K: Grały przeciw swoim idolkom

ligi polskie - II liga

Nie było szans na siatkarską sensację w Pile. Rezerwy miejscowego PTPS uległy w trzech setach KS Murowana Goślina w meczu II ligi kobiet. Dla ekipy gości było to już siódme kolejne zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach.

Jak zdobędziemy piętnaście punktów w secie to będzie rewelacja – te słowa trenera zespołu gospodarzy Andrzeja Zapaśnika oddawały porównanie sił w derbowej potyczce. Po jednej stronie niepokonany do tej pory lider rozgrywek, w składzie którego znajdują się zawodniczki z medalami mistrzostw Polski. Po drugiej młode siatkarki, których głównym celem w sezonie jest dobry występ w zmaganiach juniorek i kadetek. – W pewnym momencie na pozycji rozgrywającej była u nas piętnastoletnia Ola Kubera, a w Murowanej wystawiała Ira Archangielskaja, która jest rocznik… hmmm… 1965! – śmiał się opiekun pilskiego zespołu. – One grały przeciwko swoim idolkom, które kiedyś w Pile zdobywały medale w Ekstraklasie. Nic dziwnego, że były trochę przerażone. Ale nie było tak źle – dodaje Zapaśnik.

Ekipa gości rozpoczęła spotkanie w swoim najsilniejszym zestawieniu, ale z biegiem czasu trener Marek Mierzwiński wpuszczał na parkiet zawodniczki rezerwowe. – Przeciwniczki raczej nie wierzyły, że mogą z nami coś ugrać i po kilku nieudanych akcjach wyraźnie schodziło z nich powietrze. W sumie w całym spotkaniu tylko raz musiałem prosić o przerwę – komentował trener KS. Było to w drugim secie, gdy przy prowadzeniu siatkarek z Murowanej Gośliny 8:0, pilanki zdobyły sześć punktów z rzędu.

W sumie nie było tak źle. Dziewczyny trochę blokowały, powalczyły w obronie. Nie było się czego wstydzić. Dla nich to fajne doświadczenie – podsumował Zapaśnik.

PTPS II Piła – KS Murowana Goślina 0:3
(13:25, 15:25, 15:25)

PTPS II: Paszek, Okrutna, Piechowicz, Wenglewska, Januchowska, Świło oraz Tracz (liero), Nowak, Sośnicka i Kubera.
KS: Archangielskaja, Chojnacka, Dutkiewicz, Przerwa, Strządała, Wyrwa, N.Narożna (libero) oraz Gorwa, Szutenberg, Galant, S.Narożna i Rufael.