Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Błękitni lepsi od beniaminka

II liga: Błękitni lepsi od beniaminka

Ropczyce

Beniaminek ze Skarżyska-Kamiennej przegrał w Ropczycach siódmy ligowy mecz i jest nadal jedynym zespołem bez zwycięstwa w grupie czwartej. Błękitni wygrali drugi mecz obecnego sezonu, pokonując rywala 3:0.

Pierwszy set to wyrównana walka. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 10:0 przy dziewięciu zagrywkach Damiana Stojka i jednym punkcie karnym za niesportowe zachowanie Andrzeja Urbańskiego, trenera gości. W secie tym na parkiecie ,,rządzili" środkowi gospodarzy, Stojek i Piotr Kochan. W trzeciej partii równy bój trwał do stanu 16:14. W końcówce goście popełniali błąd za błędem, co wykorzystali podopieczni trenera Jacka Wiśniewskiego i zwyciężyli drugi raz z rzędu przed własną publicznością za trzy punkty.

Błękitni Ropczyce – STS Skarżysko Kamienna 3:0
(25:23, 25:15, 25:16)

Sklady zespołów:
Błękitni: Sroka, Betleja, Kamuda, Fedko, Kochan, Stojek, Marć (libero) oraz Pieniążek

STS: Krzyształowicz, Waligóra, Brojek, Marcin Szumielewicz , Lisowski, Michał Szumielewicz, Szataniak (libero) oraz Brodawka, Golonka, Kuźdub

Po meczu powiedzieli:
Jacek Wiśniewski (trener Błękitnych Ropczyce): – Goście nie postawili wysoko poprzeczki. Bardzo dobrze zagraliśmy zagrywką. Prezentowaliśmy dojrzałą siatkówkę. Dużo spokoju w nasze poczynania wniósł swoim doświadczeniem Tomasz Kamuda. To dobry duch zespołu przy, którym drużyna gra na luzie, z wiarą we własne umiejętności.

Konrad Korzeniowski (drugi trener STS Skarżysko-Kamienna): – Moja drużyna słabo spisywała się na przyjęciu. Gospodarze odrzucili nas od siatki szybującą zagrywką. Popełniliśmy blisko trzydziestu błędów własnych. Nasz zespół jeszcze się zgrywa i myślę, że z czasem będzie coraz lepiej.