Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarze BBTS-u rozkręcają się

I liga M: Siatkarze BBTS-u rozkręcają się

x - [stare] BBTS Bielsko-Biała

We wcześniejszych meczach ligowych siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała zwycięstwo zgarniali dopiero w piątym secie. W sobotnim, wyjazdowym w meczu 4. kolejki I ligi mężczyzn potrzebowali nieco ponad godziny, aby rozprawić się z Avią Świdnik.

Goście nie wystraszyli się przeciwnika i już w pierwszej partii uzyskali przewagę trzech punktów – 13:10. Podopieczni Krzysztofa Lemieszka zdołali wyrównać, ale wtedy bielszczanie znów włączyli wyższy bieg, odskoczyli na kilka punktów i wykorzystali drugą piłkę na zakończenie seta.

Znacznie gorzej rozpoczęła się druga odsłona, w której miejscowi zdobyli pięć kolejnych punktów, ale natychmiastowa reakcja sprawiła, że BBTS wyszedł na prowadzenie 6:5. Prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę siatki do stanu 15:15. Niebawem przyjezdni wypracowali dystans czterech „oczek", którego nie pozwolili już zniwelować.

Wzorem poprzedniego seta, także w trzecim secie Avia zanotowała lepsze otwarcie. Przewaga gospodarzy okazała się jednak niewystarczająca. Gdy tylko wigor odzyskali bielscy gracze, byli już nie do zatrzymania. W końcówce świdniczanie nie mieli atutów na równorzędną walkę i pięć akcji na finiszu padło łupem pewnych zwycięzców.

Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 22:25, 18:25)