Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Dzień Otwarty z Klubem SKF KS Poznań

Dzień Otwarty z Klubem SKF KS Poznań

SKF KS Poznań

W dniu dzisiejszym w hali CS Politechniki Poznańskiej odbył się „Dzień Otwarty z Klubem SKF KS Poznań". Dzień ten był okazją do zaprezentowania szerokiej kadry zawodniczek klubu, przedstawienia partnerów i sponsorów oraz wspólnej integracji.

Dzień otworzył mecz kadetek w, którym spotkały się zespoły SKF KS Poznań oraz MKS MOS Turek. Zespół MKS MOS jest rewelacja tegorocznej ligi kadetek. Jak na razie młode siatkarki straciły zaledwie seta. Mecz w Poznaniu siatkarki MKS MOS Turek wygrały 3:0.Drugi set tego meczu będzie na długo pamiętamy w historii gier, bowiem zespół gości wygrał tego seta 25:0!!!. W pozostałych dwóch setach goście wygrali do 14 i 15.

SKF KS Poznań – MKS MOS Turek 0:3
(14:25, 0:25, 15:25)

SKF:
Arendz, Sobik, Andrzejewska, Żyłka, Halczak, Ngamayama oraz Szudrowicz (libero), Głąbicka (libero), Robaszkiewicz, Kwiatek.

Drugim meczem dnia była potyczka seniorek SKF KS Poznań z ekipą MKS MOS Turek grającą w III Lidze serii B siatkarek. Goście z Turku zaskoczyli poznańskie zawodniczki agresywną zagrywką, siejąc prawdziwe spustoszenie w szeregach zespołu SKF. Zagrywka była kluczowym elementem, który zaprowadził zespół z Turku do zwycięstwa 3:0 w setach do 8,  14 i 23.

(8:25, 14:25, 23:25)

SKF: Powalisz, Wyrzykiewicz, N. Geremek, Mańczak, Mastalerz, Barwicka oraz K. Geremek (libero), Szkudlarek, Mazurkiewicz, Ogrodowczyk.

Meczem kończącym dzień było spotkanie SKF KS Poznań z KS Bazar Śrem. Mecz ten udanie rozpoczął zespół SKF KS Poznań, który od początku grał poprawnie w obronie i walecznie w ataku. Dalsza część seta przebiegała również pod dyktando poznanianek, które wygrały pierwszego seta 25:19.

W drugim secie od początku trwała wyrównana walka. W środkowej części seta zawodniczki z Poznania uzyskały przewagę i gdy wydawało się, że pewnie zwyciężą, bo prowadziły już 21:16 to zespół SKF stanął. Seria własnych błędów oraz dobre kontry zespołu ze Śremu sprawiły, że Śremianki wyszły na prowadzenie 23:21. W nerwowej końcówce KS Bazar wygrał 26:24 i wyrównał stan meczu na 1:1.

W trzecim secie od początku zaatakowały zawodniczki Bazaru i uzyskały prowadzenie 7:2. W dalszej części seta zespół SKF zmniejszył stratę do rywala na wynik 14:16. W końcówce zespół Śremianek wykorzystał swoją szansę i wygrał seta 25:22, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set miał być setem ciężkim dla siatkarek z Poznania. Jednak ich przewaga w tej partii nie podlegała dyskusji. Poznanianki dzięki dobrej zagrywce, udanych kontrach oraz błędach rywala wygrały tego seta 25:5 wyrównując stan meczu na 2:2.

Przed piątym setem drużyny umówiły się, że toczony będzie jak zwykły set, czyli do dwudziestu pięciu punktów. Początek seta to duża determinacja gości, którzy prowadzili 4:1, 7:2 i 15:11. W środkowej części seta miejscowy zespół rozpoczął pogoń za rywalkami. Seria udanych bloków oraz kontr pozwoliła zmniejszyć prowadzenie rywalek na 21:22. Chwilę później na tablicy było po 23. W kolejnej akcji sędzia słusznie odgwizdał śremiankom błąd ustawienia, a gdy chwilę później zespół gości powtórzył ten błąd, sędzia przyznał rywalkom następny punkt. W nerwowej końcówce poznanianki wygrały 25:23 i w całym meczu 3:2. Martwią jednak dwie kontuzje, których doznały poznańskie siatkarki.

SKF KS Poznań – KS Bazar Śrem 3:2
(25:19, 24:26, 22:25, 25:5, 25:23)

Składy zespołów :
SKF: Powalisz, Mastalerz, Mazurkiewicz, N. Geremek, Barwicka, Ogrodowczyk oraz K. Geremek (libero), Szkudlarek, Mastalerz, Sobik, Szudrowicz.

Dzień z Klubem SKF KS Poznań był okazją do integracji zawodniczek zespołu seniorek z młodszymi siatkarkami. Zawodniczki miały również okazję do bardzo potrzebnej gry. Władze klubu SKF KS Poznań mają nadzieję, że te mecze jak i kolejne gry przed wznowieniem rozgrywek ligowych pozwolą na poprawienie błędów w grze zespołu.

Dzisiejsza impreza w hali Politechniki rozpoczęła się o godz. 11:00, a zakończyła tuż po godz. 19:00 i był to na pewno bardzo potrzebny dzień dla zawodniczek SKF KS Poznań. Siatkarki poznańskiego beniaminka wznowią gry ligowe 14 listopada.