Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Komplet punktów dla drużyny z Olsztyna

PlusLiga: Komplet punktów dla drużyny z Olsztyna

AZS UWM Olsztyn

W akademickich derbach górą byli goście. AZS Olsztyn potrzebował tylko trzech odsłon, aby pokonać podopiecznych Radosława Panasa. Akademicy z Warmii i Mazur zwyciężyli 3:0 i z Warszawy wyjeżdżają z kompletem punktów.

Mecz pomiędzy Neckermannem AZS Politechniką Warszawską, a AZS-em UWM Olsztyn od zepsutej zagrywki rozpoczął środkowy "Inżynierów", Karol Kłos. Po chwili skutecznym atakiem popisał się Marcelo i ekipa z Olsztyna prowadziła już 2:0. Gospodarze pierwszy punkt zdobyli po bloku, a w następnej akcji doprowadzili do wyrównania 2:2. Od tej pory, do stanu 7:7, gra toczyła się punkt za punkt. Po ataku Dawida Guni przyjezdni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Po przerwie olsztynianie odskoczyli stołecznym na trzy punkty (7:10). Spora ilość błędów po stronie gospodarzy sprawiała, że przewaga punktowa akademików z Olsztyna szybko się powiększała. Druga przerwa techniczna to wysokie prowadzenie gości 16:11. Podopieczni trenera Mariusza Sordyla kontrolowali grę do końca partii, wygrywając ją pewnie, 25:19.

Drugiego seta udanym atakiem rozpoczęli „Inżynierowie". Jednak seria zagrywek Dawida Guni wyprowadziła na prowadzenie przyjezdnych (3:1). W kolejnych akcjach punktowali: atakujący warszawiaków, Radosław Rybak i środkowy olsztynian Marcelo. Dzięki dobrej postawie Kapelusa i Rybaka gospodarze wyszli na prowadzenie 6:4. W następnej akcji popełnili co prawda błąd na zagrywce, ale już w kolejnej atak Pawła Maciejewicza przywrócił im dwupunktową przewagę (7:5). Olsztynianie jednak szybko doprowadzili do wyrównania po 7, a na pierwszym czasie technicznym byli już na prowadzeniu 8:7. W kolejnych akcjach gra była bardzo wyrównana. Do stanu 13:13 toczyła się punkt za punkt. Błędy własne „Inżynierów" spowodowały jednak, że rywal znów „odskoczył" i na drugiej przerwie technicznej prowadził 16:14. W ostatniej części tej partii stołeczni podjęli jeszcze walkę. Doprowadzili do wyrównania po 18, ale liczne błędy, które popełnili potem spowodowały, że set ponownie padł łupem przyjezdnych. Olsztynianie wygrali go 25:22.

Trzecia i ostatnia partia to zdecydowana dominacja drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. Podopieczni Mariusza Sordyla od początku prowadzili i szybko uzyskali przewagę dwóch punktów. Co prawda warszawiacy doprowadzili do remisu (4:4), ale nie zdołali wyjść na prowadzenie, przegrywając na pierwszej przerwie technicznej 5:8. Po wznowieniu przeciwnicy, widząc zamieszanie w szeregach gospodarza, wykorzystali sytuację i konsekwentnie punktowali. Zespół ze stolicy popełnił natomiast niezliczoną ilość błędów. Podopiecznym trenera Radosława Panasa gra wyraźnie się „nie kleiła"… Na drugiej przerwie technicznej przegrywali już znacznie, 9:16. Po czasie goście podnieśli wynik na 17:9. Powoli stawało się jasne, kto będzie triumfował. Olsztynianie nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł i pewnie zmierzali do zwycięstwa. Ostatecznie wysoko pokonali zespół z Warszawy 25:15 i mogli się cieszyć ze zdobycia w stolicy kompletu punktów.