Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Punkty dla zespołu z Dąbrowy Górniczej

PlusLiga Kobiet: Punkty dla zespołu z Dąbrowy Górniczej

MKS Dąbrowa Górnicza

Zawodniczki AZS Białystok nie mogą zaliczyć 2. kolejki PlusLigi Kobiet do udanych. Podopieczne Wiesława Czai uległy 0:3 przed własną publicznością drużynie MKS Dąbrowa Górnicza. Dla ekipy z Białegostoku jest to już druga z rzędu porażka.

Nie powiem, że cieszę się z porażki, ale nasza gra wygląda coraz lepiej – mówi trener Wiesław Czaja.

Czaja zespół Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok objął w zasadzie na dwa dni przed inauguracją rozgrywek. Ponadto ekipa w trakcie okresu przygotowawczego była rozbita przez kontuzję. Dlatego też porażka przed tygodniem w Bydgoszczy z Centrostalem nie była niespodzianką. Tym bardziej że wówczas białostoczanki zagrały bez rozgrywającej. Wczoraj do gry była już gotowa zmagająca się wcześniej z kontuzją ścięgna Achillesa Magdalena Godos.

To m.in. dzięki jej dobrej postawie gospodynie wczorajszej konfrontacji były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z MKS-em. Co więcej, powinny wygrać pierwszego seta. Prowadziły w nim już bowiem 21:15. Później jednak nie potrafiły sobie kompletnie poradzić z zagrywką rywalek i te doprowadziły do stanu 21:20. Co prawda miejscowe miały jeszcze w górze dwie piłki setowe, ale z wygranej partii cieszyły się zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Ostatni punkt w pierwszym secie zdobyła Katarzyna Walawender, która w poprzednim sezonie grała jeszcze w ekipie z Białegostoku.

Podłamane po pierwszej odsłonie białostoczanki drugą zaczęły bardzo źle. Kompletnie nie mogły sobie poradzić z zagrywką Magdaleny Śliwy, przegrywały już 0:8 i o emocjach w tym starciu nie mogło być mowy. W trzeciej partii wydawało się, że jednak w końcu gospodynie wygrają pierwszego seta w sezonie. Co prawda starcie zaczęły od wyniku 0:5, ale w czasie trwania seta odrobiły straty. Ponownie wysoko prowadziły 20:16, ale, tak jak w pierwszej odsłonie, rywalki zniwelowały przewagę i ostatecznie wygrały trzeciego seta i cały mecz.

Zabrakło nam trochę szczęścia, a to spotkanie mogło się inaczej potoczyć. Na pewno jednak zespół zagrał lepiej niż w Bydgoszczy i to jest optymistyczny prognostyk na przyszłość – stwierdza Czaja.

Zespół z Białegostoku jest skazywany na spadek, ale pokazał, że tak wcale być nie musi – ocenia Waldemar Kawka, opiekun MKS-u.

AZS Białystok – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

(27:29; 14:25; 23:25)

AZS: Starzyk, Cieśla, Godos, Gierak, Wysocka, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Szeszko, Kalinowska i Gajewska
MKS: Pura, Szczurek, Sieczka, Lis, Śliwa, Gajgał, Tkaczewska (libero) oraz Walawender, Haładyn, Liniarska i Sadowska