Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > PlusLiga Kobiet: Organika Budowlani powalczy o pierwsze punkty

PlusLiga Kobiet: Organika Budowlani powalczy o pierwsze punkty

x - [stare] PlusLiga Kobiet

W piątek beniaminek PlusLigi Kobiet, drużyna Organiki Budowlanych Łódź, podejmie zespół Impel Gwardii Wrocław. Podopieczne trenera Wiesława Popika czeka trudne zadanie, bowiem ekipa przyjezdna w 1. kolejce pokonała Enion Energię MKS Dąbrowa Górnicza 3:2.

Niewątpliwie faworytkami meczu w Dąbrowie były miejscowe. Dysponowały nie tylko potencjalnie lepszą kadrą, doświadczeniem, ale także miały przewagę własnego parkietu. Okazało się jednak, że czasami bardziej opłaca się grać na luzie, bazując na młodości i entuzjazmie. Gwardzistkom pomogła także w dużej mierze doświadczona Katarzyna Mroczkowska, którą po meczu chwalił nie tylko trener Rafał Błaszczyk, ale także szkoleniowiec MKS-u. Doceniono także rozegranie Joanny Wołosz, dla której był to debiut w rozgrywkach PlusLigi Kobiet.

Z kolei łodzianki w 1. kolejce mierzyły się z mistrzyniami Polski – Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna. W pierwszym secie gospodynie pokazały świetną grę, dzięki czemu wygrały 28:26. Na rywalki podziałało to jak zimny prysznic. W drugim secie gra była wyrównana, ale w końcówce Mineralne pokazały klasę i wygrały do 23. Dwa kolejne sety to bezwzględna dominacja przyjezdnych i wysokie porażki łodzianek. Ostatecznie Organika przegrała w tym meczu 1:3 i na inaugurację nie zdobyła punktów. Za grę trzeba na pewno pochwalić Katarzynę Zaroślińską, która wykonała podczas tego spotkania wiele trudnych ataków.

Podopieczne trenera Wiesława Popika zapowiadają, że w meczu z Gwardią nie poddadzą się nawet na chwilę i będą chciały pokazać we własnej hali, że umieją wygrywać. Po raz kolejny będą miały atut własnego boiska i publiczności, która zapewne licznie stawi się w hali Parkowa. Do tego zawodniczki są głodne wygranej i pierwszego sukcesu w swoim pierwszym sezonie w ekstraklasie. Na boisku może zabraknąć jedynie Marty Pluty, która na jednym z treningów doznała lekkiego urazu. Trener Popik ma jednak w odwodzie Annę Nowakowską, która w poprzednim sezonie grała w niemieckim Dresdner S.C.

Z kolei wrocławianki nabrały pewności siebie po wygranej z MKS-em i w Łodzi także powalczą o punkty. Wprawdzie w porównaniu z Organiką mają młodszy, mniej doświadczony i okrojony skład, ale pokazały w miniony weekend, że taka sytuacja mocno je mobilizuje. Atutem Gwardzistek w ostatnim meczu była zagrywka i zapewne także teraz zawodniczki będą próbowały tym elementem zdobywać „oczka".